flyfishingwingshootingexpo.com

Batı Düşüncesi Tarihi-2Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas

YAYIN TARİHİ 2019-05-15
DOSYA BOYUTU 3,6
ISBN 6055976170
DİL TÜRK
YAZAR Richard Tarnas
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Batı Düşüncesi Tarihi-2Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Richard Tarnas. Okumak Batı Düşüncesi Tarihi-2Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas çevrimiçi şimdi çok kolay!

Batı uygarlığının kurucu entelektüel temelleri neler? Batı uygarlığının yaşadığı entelektüel krizin nedenleri nerede gizli? Sekülerleşme, Batı düşüncesinin seyrüseferini nasıl etkiledi? Bilimsel, iktisadî ve entelektüel devrimlerin sonuçları neler? Postmodernizmin yol açtığı ontolojik evsizlik ve anlam krizi nasıl aşılabilir? Profesör Tarnas, bu kitabında, Batı düşüncesinin antik dönemden postmodern sürece kadar izlediği seyrüseferi nefes kesici bir dille anlatıyor ve özgün bir şekilde yorumluyor. Rönesans’ta Kopernik’in kozmolojik devrimiyle birlikte kozmos’un ve insanın izafileştirildiğini; modernite sürecinde, Descartes’ın metafizik devrimiyle birlikte, kozmosun, madde ve zihin olarak parçalandığını, Kant’ın epistemolojik devrimiyle birlikte ise insanın ve anlamın algılanan nesneden koparıldığını; bütün bu süreçlerin postmodern aralık’ta, ontolojik evsizlik ve manevî yabancılaşmayla sonuçlandığını gösteriyor. Tarnas, insanlığın eşiğine sürüklendiği bu çok boyutlu varoluşsal bunalımdan çıkış yolunun, “katılımcı mistik” olarak tanımladığı, kozmos’la insanı yeniden bütünleştirecek bir çabanın ortaya konulmasından geçtiğini ikna edici bir dille gözler önüne seriyor. Külliyat Yayınları olarak dünyadaki en son entelektüel gelişmeleri de içeren kapsamlı, kışkırtıcı ve en özgün Batı düşüncesi tarihi metinlerinden birini Türkçe’ye ve düşünce hayatımıza kazandırmaktan kıvanç duyuyoruz. Richard Tarnas Kaliforniya Üniversitesi’nde düşünce tarihi profesörü. Arketipal Araştırmalar Kollektivi’ni kurdu. 2006’da Entheogen: İçteki İlâhî Gücün Uyanışı başlıklı bir film yaptı.

...sitesinde düşünce tarihi profesörü. 35 TL ... Batı Düşüncesi Tarihi; Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas II... ... . Profesör Tarnas, bu kitabında, Batı düşüncesinin antik dönemdenpostmodern sürece kadar izlediği seyrüseferi nefes kesici bir dille anlatıyor ve özgün bir şekildeyorumluyor. Külliyat Yayınları olarak dünyadaki en son entelektüel gelişmeleri de içeren kapsamlı, kışkırtıcı ve en özgün Batı düşüncesi tarihi Richard Tarnas Kaliforniya Üniversitesinde düşünce tarihi profesörü. 35 TL. Profesör Tarnas, bu kitabında, Bat ... Batı Düşüncesi Tarihi-2 & Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas... ... . 35 TL. Profesör Tarnas, bu kitabında, Batı düşüncesinin antik dönemden postmodern sürece kadar izlediği seyrüseferi nefes kesici bir dille anlatıyor ve özgün bir şekilde yorumluyor. Richard Tarnas. Batı uygarlığının kurucu entelektüel temelleri neler? Batı uygarlığının yaşadığı entelektüel krizin nedenleri nerede gizli? Sekülerleşme, Batı düşüncesinin seyrüseferini nasıl etkiledi? Batı Düşüncesi Tarihi-2 Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas. Profesör Tarnas bu kitabında Batı düşüncesinin antik dönemden postmodern sürece kadar izlediği seyrüseferi nefes kesici bir dille... Külliyat Yayınları olarak dünyadaki en son entelektüel gelişmeleri de içeren kapsamlı, kışkırtıcı ve en özgün Batı düşüncesi tarihi Richard Tarnas Kaliforniya Üniversitesinde düşünce tarihi profesörü. Batı Düşüncesi Tarihi - Tarnas 2 - Külliyat Yayınları - 9786055976170 - Richard Tarnas - %30 indirimli - Batı uygarlığının kurucu entelektüel temelleri neler? Modernite'den Günümüze Kadar....