flyfishingwingshootingexpo.com

ABD'nin İslam Algısı

YAYIN TARİHİ 2015-06-02
DOSYA BOYUTU 12,7
ISBN 6059852029
DİL TÜRK
YAZAR Murat Silinir
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin ABD'nin İslam Algısı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Murat Silinir. Okumak ABD'nin İslam Algısı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Küresel sistemik yapı köklü dönüşümler yaşıyor. İnşa sürecindeki yeni yapının nasıl bir hal alacağı merak konusu. Bu kritik ve kırılgan dönemde, uluslararası politikanın en belirleyici aktörü olan ABD’nin nasıl bir stratejik anlayışa sahip olduğunun derin analizi çok önemli. Bu bağlamda, medeniyetler çatışması, muğlak geleceğin belirgin paradigması olarak görülmektedir. Bu paradigmanın odak noktasındaysa İslam ve Müslümanlar bulunmaktadır. Batı sisteminin ‘çekirdek’ üyesi olan ABD’nin Soğuk Savaş sonrasında inşa etmeye çalıştığı yeni güvenlik anlayışında, İslam ve Müslümanlar,“terörizm” ve “radikalizm” bağlamlarında yeni bir tehdit unsuru olarak değerlendirilmektedir. Bu kitap, ABD’nin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı arasındaki ilişkiyi irdelemektedir.Çalışmada, Medeniyetler Çatışması paradigması, Oryantalizm,Küresel Bunalım Yaklaşımı, ABD’nin geleneksel ve yeni güvenlik stratejisi, İslamo-fobia ve ABD’nin İslam algısı gibi konular çok boyutlu bir derinlikle analiz edilmektedir. 

...lizm... Murat Silinir. Küresel sistemik yapı köklü dönüşümler yaşıyor ... ABD'nin İslam Algısı - Murat Silinir | Kitapaktif.com ... . İnşa sürecindeki yeni yapının nasıl bir hal alacağı merak konusu. Bu kritik ve kırılgan dönemde... Murat Silinir. Küresel sistemik yapı köklü dönüşümler yaşıyor. İnşa sürecindeki yeni yapının nasıl bir hal alacağı merak konusu. Bu kritik ve kırılgan dönemde... ABD'nin en ünlü medya organlarından biri olan National Geographic'in, sosyal medya hesabından paylaşılan bir fotoğraf, Batı'nın modern İslam algısını gözler önüne seriyor. Bu paradigmanın odak noktasındaysa İslam ve Müslümanlar bulunmaktadır. ... ABD'nin İslam Algısı - Murat Silinir | kitapyurdu.com ... . Bu paradigmanın odak noktasındaysa İslam ve Müslümanlar bulunmaktadır. Bu kitap, ABD`nin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı arasındaki ilişkiyi... ABD'...