flyfishingwingshootingexpo.com

SavaşÜzerine

YAYIN TARİHİ 2018-08-01
DOSYA BOYUTU 5,56
ISBN 6051717029
DİL TÜRK
YAZAR Carl Von Clausewitz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin SavaşÜzerine PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Carl Von Clausewitz. Okumak SavaşÜzerine çevrimiçi şimdi çok kolay!

Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. Hayatı savaş meydanlarında ve askeri akademilerde geçen Prusyalı General Carl von Clausewitz savaşın siyasal ve bilimsel yönlerini inceler.Clausewitz’in savaş hakkındaki fikirleri ve stratejileri Karl Marx, Helmuth Karl Bernhard von Moltke, ve Mao Zedong gibi farklı siyasal ve sosyal görüşlerden liderler, askerler, siyasetçiler, düşünce adamları tarafından benimsenmiştir. Fransız Devrimi ve Napoléon Savaşları sonrasında değişen savaş koşullarını gören Clausewitz, savaşı politikanın başka araçlarla devamı olarak görmüştür. 

... sırada kaleme aldığı Savaş Üzerine, onun savaş deneyimi kadar savaş üzerine geliştirdiği kuramları da içeren bir ... Savaş Üzerine-Carl Von Clausewitz-Selma Qoçaq -2015-173S ... . 45 TL. Ünlük bir aseri kişilik olan Clausewitz, yaşadığı dönemin savaş gerçeğinin birebir tanığı. Orduda her kademede görev alan, askerlik ve savaş üzerine düşünüp yazan biri. Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Clausewitz, "Savaş Üzerine" eseriyle askeri strateji ve savaş sosyolojisi gibi alanlara büyük katkılar vermiştir. (Le ... SAVAŞ ÜZERİNE CARL VON CLAUSEWİTZ - PDF Ücretsiz İndirin ... . Clausewitz, "Savaş Üzerine" eseriyle askeri strateji ve savaş sosyolojisi gibi alanlara büyük katkılar vermiştir. (Lev Tolstoy, Savaş ve Askerlik Üzerine). Savaş karşıtlığı üzerine binlerce, hatta milyonlarca kitap ve makale yazılmış durumda, ama bunlar savaş değilken insanlık suçunu aşağı çekmeyi bir kenara... Carl Von Clausewitz. Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. ...yararlarına kullanmak için birçok buluşa yöneltmiştir.[2] Savaş kavramı üzerine duran her bir düşünür, bu kavramı şekillendirerek disiplin içine kattığı anlayışlarla savaşın farklı bir boyutunu işaret etmiştir. Clausewitz, Savaş Üzerine. İçindekiler. Yazarın Önsözü. İkinci Kitap - Savaş Teorisi. Üçüncü Kitap - Genel Olarak Strateji. CLAUSEWÝTZ. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. clausewitz savaş üzerine. için 11 ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Carl Von Clausewitz. Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. Carl Von Clausewitz. Savaşlar çağının sürdüğünü, günümüzde teknolojinin varlığını hissettirmesiyle bunun ivmesi ve boyutunun artık başka bir seyir aldığını söyleyebiliriz. Bu sebeple, savaş teorisi gibi tarih, ekonomi, sosyoloji ve psikoloji de pozitivizmin at gözlüklü düşünürleri tarafından anlaşılamaz. (*) Savaş Üzerine / Carl von Clausewitz. 23 Şubat 1946. Sayın Yoldaş Rasin! 30 Ocak tarihli, Clausewitz üzerine mektubunuzu ve savaş ve savaş sanatı üzerine özet tezlerinizi. Aldım. SAVAŞ ÜZERİNE kitabı hakkında bilgileri içeren...