flyfishingwingshootingexpo.com

Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım)

YAYIN TARİHİ 2012-02-14
DOSYA BOYUTU 3,64
ISBN 9752899865
DİL TÜRK
YAZAR Hüseyin Rahmi Gürpınar
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Hüseyin Rahmi Gürpınar. Okumak Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. Şıpsevdi ve Mürebbiye gibi daha ön planda olan eserlerinde de döneminin ahlakî değerlerini kıyasıya eleştiren yazar, bu iki romanda az sayıdaki roman kahramanıyla, basit görünen ama insanlık tarihi boyunca tam bir izahı yapılamamış meselelerin üzerine gidiyor.Nimetşinasla, evlatlık olarak girdiği konakta, evin efendisinin tacizlerine maruz kalan Neriman'ın hikâyesi anlatılıyor. Neriman için Nihat Bey'in aşkı kabul edilemezdir. Çünkü kendisine evini açan iyi kalpli Talat Hanım'a bunu yapmak, nimetşinaslık (iyilikbilirlik) değil nankörlük olur. Nihat'ın aşkına karşılık vermeyi söz konusu bile etmeyen Neriman, bu noktada, cisimleşmiş bir "iffet" olarak karşımıza çıkar.Toramanda, ise genel olarak aile içindeki yasak aşk söz konusu edilse de asıl tartışma konusu, erkeğin birden fazla kadınla evlenme ehliyeti ile aralarında bariz yaş farkı olan çiftlerin evliliklerinin beraberinde getirdiği sorunlardır.Bu noktada Nimetşinas\n Neriman'ı ile Toramanın Binnaz'mm hikâyelerinin karşılaştırılarak okunması, o dönemin "kadın" algısının anlaşılmasına yardımcı olabilir. Gerek karakterleri yönüyle gerekse tema olarak birçok konuda; ama özelde "aile saadeti" ve "yasak aşk" konularında birbirini tamamlayan bu iki önemli eseri bir arada sunuyoruz.

... Marka: Everest Yayınları. Barkod: 9789752899865 ... Nimetşinas Toraman ... . Nimetşinas Toraman Orjinal Basım. Ürün Adı Hatalı. %25. Nimetşinas Toraman Orjinal Basım. Nimetşinas Toraman Orjinal Basım. Yayınevi: Everest Yayınları. Nimetsinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpinar'in "aile" kavramini merkeze aldigi iki kisa roman. Hüseyin Rahmi Gürpınar. Nimetsinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpinar'in "aile" kavramini merkeze aldigi iki kisa roman. Nimetşinas - Toraman. Yeni. 0 - Yorum Ekle. Nim ... Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) / Hüseyin Rahmi... - GittiGidiyor ... . Nimetşinas - Toraman. Yeni. 0 - Yorum Ekle. Nimetşinas'la, evlatlık olarak girdiği konakta, evin efendisinin tacizlerine maruz kalan Neriman'ın hikâyesi anlatılıyor. Hüseyin Rahmi Gürpınar. Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. Şıpsevdi ve Mürebbiye gibi daha ön planda olan eserlerinde de... 9789752899865. 376786. Nimetşinas Toraman Orjinal Basım. Everest Yayınları. Nimetşinas Toraman Orjinal Basım. Açıklama. Taksit Seçenekleri. Yorumlar. 78.16 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök yayınları arı yayınlarınartest yayınları okyanus yayınları editör yayınları palme yayınları esen yayınları üçrenk yayınları üçgen yayınları kırmızı beyaz... Nimetşinas Toraman-Hüseyin Rahmi Gürpınar en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar''ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. Nimetşinas Toraman en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Nimetşinas ve Toraman, H...