flyfishingwingshootingexpo.com

Süveyda

YAYIN TARİHİ 2012-02-15
DOSYA BOYUTU 5,43
ISBN 6056268502
DİL TÜRK
YAZAR Berna Uslu Kaya
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Süveyda PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Berna Uslu Kaya. Okumak Süveyda çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Mart ayının ilk haftasında, iki mezarın ortasında bahtına ağlayan bir kadın vardı adı: Süveyda. Saçlarını çözdü: Kara…Bahtına yandı: Kara…Toprağa baktı: Kara…Hem acı, hep acı soludu: Baba… Hoca…Mart ayının ilk haftasında, iki mezar arasında, feryadı yüreğini delen bir kadın vardı adı: Süveyda…Ve Yekta’nın susan bağrında bir kara nokta vardı, çürümedi asla: Süveyda…”"Her gönlün içinde ilahi bir nazar varmış. O nazara kavuşmak için, bir ömre bin soru sığarmış. Kelam cevaba mailse eğer, dil ateşi de tadar bedeni de yakarmış. Yani yanmadan yaşadım sayılmaz, yaşamadan yanılmazmış.Süveyda, zamane aşklarının üstünü çizerken, bin yıllık aşkın da ezberini bozuyor. Aşkı nur-i siyaha bürüyor. Yani seni, beni, okuyan herkesi siyah bir ışığın öyküsü ile aydınlatıyor. Bu aydınlığı tadan bedenlerse, bir ömür kandil olup yanıyor.

...ve okunur merak ediyorsanız TDK sözlük kelime anlamı ve eş anlamlısı Nedemekla ... Süveyda - Osmanlıca Türkçe Sözlük, Lügât, لغت ... .com'da! Süveyda nedir, ne demek kelimesine ait sonuçlar görüntüleniyor.. Merak edilen diğer konu da Süveyda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Süveyda isminin anlamı nedir? Süveyda ne demek? Süveyda isminin anlamı Süveyda ismi caiz mi? Süveyda isminin anlam falı. Dikkatlisiniz. Ne yapmanız ve nasıl davranmanız gerektiğini çok iyi... Tıklayın ve süveyda ... Süveyda İsminin Anlamı Nedir? Süveyda İsminin Analizi, Şiiri... ... . Ne yapmanız ve nasıl davranmanız gerektiğini çok iyi... Tıklayın ve süveyda kelimesinin Osmanlıca - Türkçe sözlükte anlamını okuyun. suveyda (Bak: Süveyda)https://www.luggat.com/süveyda/1/1>süveyda / süveydâ / سُوَيْدَا Kalbin siyah noktası... Süveyda isminin anlamı, altı farklı şekilde tanımlanmıştır. 1Her Şeyi İle Yiğit Olan. Süveyda ne demek? Bu kısımda Süveyda isminin sözlük anlamını iki farklı sözlükten inceleyebilirsiniz. Hafızlık yolunda Suveyda. Cabbar Başkan'dan "Süveyda" Film Setine Ziyaret. 'Süveyda' filminin çekimleri Develi'de devam ediyor. Mesut Uçakan, 'Suveyda' için yönetmen koltuğuna geçti. süveyda Kalbin ortasında var olduğu sanılan siyah benek. demektir. 2 tane anlamı bulunmaktadır. süveyda kelimesinin anlamı. süveyda için 2 adet anlam bulundu. Kalbin merkezi yürektir. Yüreğin ortasında siyah bir nokta, süveyda bulunur. Gönlün içinde de ilahi kitabın nüshası, nâmütenâhi sırlar gizlidir. Nokta-i süveyda iki yüzlü bir aynadır. Süveyda isminin anlamı: Kalbin ortasında var olduğuna inanılan siyah benek. Süveyda isminin cinsiyeti: Kız Süveyda isminin kökeni: Arapça Süveyda ismi Kuran'da geçiyor mu: Hayır, geçmiyor. Süveyda isminin anlamı, Süveyda ne demek: Kız ismi olarak; Yüreğin ortasında bulundu...