flyfishingwingshootingexpo.com

İnsan Yazdığı Şeydir

YAYIN TARİHİ 2012-02-17
DOSYA BOYUTU 4,33
ISBN 6053604983
DİL TÜRK
YAZAR Tahsin Yücel
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İnsan Yazdığı Şeydir PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Tahsin Yücel. Okumak İnsan Yazdığı Şeydir çevrimiçi şimdi çok kolay!

Tahsin Yücel, 1954’de, Alphonse Daudet’nin Tarasconlu Tartarin’iyle başlayan çevirilerini kendi yapıtlarının yanı sıra hep sürdürmüş, 2008’de yayımlanan son çevirisi Robert Desnos’nun Hayır, Aşk Ölmedi’ye gelinceye dek yüze yakın eseri Türkçeye kazandırmıştır.İnsan Yazdığı Şeydir’de Tahsin Yücel’in, aralarında Balzac, Flaubert, Camus ve Barthes’ın da bulunduğu yirmi altı yazarın otuz altı çeviri yapıtı için yazdığı sunuşlar ile kendi kitaplarının bir bölümüne yazdığı toplam elli beş sunuş bir araya getirildi. Bu “sunuşlar kitabıyla” yazarlarının adlarının önüne geçmiş, adeta söylenceye dönüşmüş Madam Bovary, Kızıl ile Kara, Kamelyalı Kadın ve daha birçok başyapıtı Tahsin Yücel’in incelikli yorumlarıyla bir kez daha anımsayıp, ilk okumaların bıraktığı tatları yeniden yaşayarak, Tahsin Yücel’in kendi yapıtları için yazdığı sunuşlardaki alçakgönüllülüğü ve işçiliği bir kez daha izleyebileceksiniz.

...tı yazarın otuz altı çeviri yapıtı için yazdığı sunuşlar ile kendi kitaplarının bir ... İnsan Yazdığı Şeydir - Hikâye Dergisi ... ... (Sartre, Varoluşçuluk, ss. 65). İnsan, kendisini nasıl inşâ etmişse öyledir. CAMUS, Albert, Sisifos Söyleni, Çeviren: Tahsin Yücel, Can Yayınları. Yazar: Ergin Aldemir. İnsan Yazdığı Şeydir'de Tahsin Yücel'in, aralarında Balzac, Flaubert, Camus ve Barthes'ın da bulunduğu yirmi altı yazarın otuz altı çeviri yapıtı için yazdığı sunuşlar ile kendi kitaplarının bir... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. İnsan Yazdığı Şeydir. Yazar. Tahsin Yücel. Y ... İnsan Yazdığı Şeydir | bkmkitap.com ... ... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. İnsan Yazdığı Şeydir. Yazar. Tahsin Yücel. Yayınevi. İnsan Yazdığı Şeydir'de Tahsin Yücel'in, aralarında Balzac, Flaubert, Camus ve Barthes'ın da bulunduğu yirmi altı yazarın otuz altı çeviri yapıtı için yazdığı sunuşlar ile kendi kitaplarının bir... İnsan Yazdığı Şeydir'de Tahsin Yücel'in, aralarında Balzac, Flaubert, Camus ve Barthes'ın da bulunduğu yirmi altı yazarın otuz altı çeviri yapıtı için yazdığı sunuşlar ile kendi kitaplarının bir... kitaphanen.com´da uygun fiyata İş Bankası Kültür Yayınları markalı İnsan Yazdığı Şeydir 9786053604983 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. İnsan Yazdığı Şeydir'de Tahsin Yücel'in aralarında Balzac Flaubert Camus ve Barthes'ın da bulunduğu yirmi altı yazarın otuz altı çeviri yapıtı için yazdığı sunuşlar ile kendi kitaplarının bir bölümüne yazdığı... Tahsin Yücel. Kitap Tanıtımı Tahsin Yücel, 1954'de, Alphonse Daudet'nin Tarasconlu Tartarin'iyle başlayan çevirilerini kendi yapıtlarının yanı sıra hep sürdürmüş......