flyfishingwingshootingexpo.com

Geçiyordum, Uğradım!

YAYIN TARİHİ 2015-05-25
DOSYA BOYUTU 4,69
ISBN 6059900171
DİL TÜRK
YAZAR Mahmut Şenol
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Geçiyordum, Uğradım! PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mahmut Şenol. Okumak Geçiyordum, Uğradım! çevrimiçi şimdi çok kolay!

Roman yazarlığına, genellikle hikâye sanatından sonra geçilir. Fakat, Mahmut Şenol tersinden gitti, evvela romanlarıyla tanındı, şimdi hikâyelerini toplu olarak bize sunuyor. Otuz yılı geçkin gazetecilik deneyimine, algısına, kavrayışına sahip olduğundan hikâyeleri de, bize bir ¨hikâyeyi¨ aktarıyor; anlaşılması zor sözcüklerle değil, yalın ve her tür Okuru kucaklayan cümlelerle...Hikâyesinde şiiri andıran özdeyişler, söylenene kadar ter dökülmüş gibi görünen parlak sözler, sıkıntılı birine ait bilinç aktarımı, bize tanıştırdığı kahramanların remiz ve kinâyesi, hele hele ¨Aşk deniz mavisidir!¨ gibi sıradan inci tanesi de yok; sadece bir olayın berrak fotoğrafını edebiyatı kullanıp koyuyor ortaya. Şenol'un, Türk Hikâyeciliğinin ustaları Haldun Taner, Sait Faik, Orhan Kemal, Memdûh Şevket, Refik Halid, Kemal Tahir geleneğini sürdürüp bugünün kuşaklarına yeni olayları aktararak yazdığı 11 hikâye, bu yapıtla İskenderiye Kitaplığı'nda yerini aldı.

...iyordum uğradım. ara. paylaş. başlığa ait ilk tanım fake-ihl tarafından 2009-08-18 17:36:00 tarihinde girilmiştir ... Hürriyet: Geçiyordum Uğradım ... . geçiyordum uğradım insanları. 1. #4912689. Geçiyordum uğradım! Cahit YÜCE - Burcu PURTUL / İSTİHBARAT | 11 Ocak 2009 Pazar - 13:54 | Son Güncelleme : 11 01 2009 - 13:54. Toplantının konusu,iletilmesi istenilenler de havada asılı kalır. Bir toplantı davetinde, "Geçiyordum uğradım" türü çok kısa icabetler oluyorsa, Demek ki bir şeyler yanlış yapılıyor anlamı taşıyıp GEÇİYORDUM, UĞRADIM. Geçiyordum, uğradım zorunlu bir güzergahta uğrak yeriydi belki belki de masmavi bir büyüye kandım geçiyordum, u ... twitter.com/hijyenikarkadas ... . Geçiyordum, uğradım zorunlu bir güzergahta uğrak yeriydi belki belki de masmavi bir büyüye kandım geçiyordum, uğradım. geçiyordum uğradım... Bana dair herşey yani hemen hemen herşey...