flyfishingwingshootingexpo.com

Irk Bitig

YAYIN TARİHİ 2018-07-24
DOSYA BOYUTU 6,48
ISBN 6052969427
DİL TÜRK
YAZAR Sevda Beytaş
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Irk Bitig PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Sevda Beytaş. Okumak Irk Bitig çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bir kısmı Çince olan ve eski runik alfabe ile yazılan Irk Bitig sanıldığının aksine bir fal kitabı değildir. Kadim Türklerin eski Türkçe ile yazdıkları bir felsefi kitap olmakla birlikte dünya tıp litaratürüne bilinç ile ilgili yazılmış ilk metin olarak girmeyi hak edecek nadide bir eserdir. İnsan bilincinin zengin bir dil ve üslup ile anlatıldığı bu eser, dünya edebiyat tarihinin ilk eseri olup I Ching'i yazan üstadları derinden etkilemiştir... Güzel olan her şey kendinden bir esinti bırakır evrene... Irk Bitig ise insan bilincinin ve zekasının bilinmeyen gücünü ustaca anlatır bizlere... Kitabımızın kapağında Ra'nın Gözü'nün olmasının sebebi; epifiz bezi ve Ra'nın gözünün aynı şekilde olmasındandır. Epifiz bezi ise, Yaradan ile aramızdaki ruhsal bağı sağlar. Beyin sırlarla doludur... Keşfedilmeyi bekleyen insan zekası, belki de sevginin bile nicel bir element olarak ölçülebileceği üstün teknolojinin kaosu önleyeceği günlere ışık olacaktır. Smart telefonlar, evler ve arabalar...Enol Musk yapay zekanın güzellikleri ile dünya medeniyetine büyük katkıları dokunmuş değerli bir girişimcidir... Bir kütüphane dolusu kitabı daha küçük yaşlarda okuyan Enol Musk, kelimelerin ve hayal gücünün bilgiden de daha değerli olduğunu bilen insanlardan biridir... IRK BİTİG zekanın, beynin ve kelimelerin gücünün ve epifiz bezini nasıl daha aktif kullanırızın cevaplarını sunan bir şaheserdir... Orijinali Londra'da müzede sergilenmekte olup eserin çok az kısmında Çince karakterler de bulunmaktadır. This book is dedicated toEnol Musk and the children of the Light...Bu kitabı Enol Musk'a ve ışığın çocuklarına armağan ediyorum.

...ktürk alfabesi ile kağıda yazılmıştır ... PDF Microsoft Word - BildiriIrkBitig.doc | Irk Bitig'de Falcılık ... . Bin Buda mağaraları civarındaki tapınaklarda bulunan Göktürk... Sevda Beytaş. Bir kısmı Çince olan ve eski runik alfabe ile yazılan Irk Bitig sanıldığının aksine bir fal kitabı değildir. Kadim Türklerin eski Türkçe ile yazdıkları bir felsefi kitap olmakla birlikte dünya tıp... Dikdörtgen çubuğun 4 yüzünden her birine O, OO, OOO, OOOO işaretlerini çizip bu çubuklardan 3 tanesi yere atıldıktan sonra, gelen işaretlerin karşılığındaki 64 metinden birisi okunur. Irk bitig: toplumsal iyi ve toplumsal köt ... Irk Bitig - Ekşi Sözlük ... . Irk bitig: toplumsal iyi ve toplumsal kötünün inşasında. Irk Bitig, a manuscript written in Uigur, is a fortune book consisting of 65 paragraphs each of which is a different fortune. Irk Bitig, 9. yüzyıla ait falcılıkla ilgili bir kitaptır. Göktürk alfabesi ile kağıda yazılmıştır. Bin Buda mağaraları civarındaki tapınaklarda bulunan... Sevda Beytaş. Bir kısmı Çince olan ve eski runik alfabe ile yazılan Irk Bitig sanıldığının aksine bir fal kitabı değildir. Kadim Türklerin eski Türkçe ile yazdıkları bir felsefi kitap olmakla birlikte dünya tıp......