flyfishingwingshootingexpo.com

Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2

YAYIN TARİHİ 2012-02-06
DOSYA BOYUTU 4,8
ISBN 6054421916
DİL TÜRK
YAZAR Dr. Raşit Gündoğdu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2 PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Dr. Raşit Gündoğdu. Okumak Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2 çevrimiçi şimdi çok kolay!

Kudüs veya Osmanlıların daimâ kullandığı şekliyle Kudüs-i Şerîf, üç mukaddes İslâm beldesinden biridir. Kudüs'ün ehemmiyeti, Mescid-i Aksâ'nın, yani İslâm'ın üç mukaddes mabedinden ikincisinin burada bulunmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda Kudüs'te pek çok peygamber de medfundur.Kudüs miladî 638 yılında, Hazret-i Ömer (r.a.) devrinde İslâm orduları tarafından fethedildi. Şehir 1516 yılında Osmanlı Devleti'nin idaresi altına girdi. Osmanlı Devleti'nin Kudüs'e verdiği ehemmiyet, fethinden sonra burada yoğun bir imar faaliyetinin başlamasına vesile oldu. Bilhassa Kanunî Sultan Süleyman devrinde büyük çalışmalar yapıldı. Sonraki yüzyıllarda ve bilhassa İkinci Abdülhamid Han devrinde Kudüs'e büyük hizmetler götürüldü.Çamlıca Basım Yayın, Osmanlı Devleti'nin Kudüs-i Şerîf'teki hizmetlerini, padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla "Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs" isimli çalışmayı okuyucularına takdim ediyor.Vesika ve fotoğraflardan oluşan kitapta vesikalar, Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nde bulunan binlerce vesika arasından seçilmiş ve hem görüntü hem de transkribe metin olarak verilmiştir. Yine arşivden çok sayıda plan ve kroki de vesikalarla birlikte sunulmuştur. Fotoğraflar ise Yıldız Fotoğraf Albümü ile Çamlıca Basım Yayın Fotoğraf Arşivi'nde bulunan malzeme arasından seçilerek kitaba dercedilmiştir.

... kullandığı şekliyle Kudüs-i Şerîf, üç mukaddes İslâm beldesinden biridir ... Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs... - Köln Kütüphane ... . Kudüs'ün ehemmiyeti, Mescid-i Aksâ'nın... 112,50 TL Ücretsiz kargoSatıcıya Git. Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2. 200 TL ve üstü alışverişlerde 20 TL indirim kuponu: Akakce20drStokta 25+ adetSon güncelleme... ...gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla `Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs` isimli kitapta vesikalar, Başbakanlık Osmanlı Arşivi`nde bulunan binlerce vesika arasından. Merhaba sevgili ve çok sevgili okuyucular, hoşgeldiniz sayfada Vesika Ve Fotoğr ... Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2 - Dr. Raşit... ... . Merhaba sevgili ve çok sevgili okuyucular, hoşgeldiniz sayfada Vesika Ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2-İlhan Ovalıoğlu Web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen FB2. 135 TL. Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs 2Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs 2 - Kudüs veya Osmanlıların daimâ kullandığı şekliyle Kudüs-i Şerîf, üç mukaddes... Cevat Ekici kaleme aldığı Vesika ...