flyfishingwingshootingexpo.com

Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6

YAYIN TARİHİ 2015-05-11
DOSYA BOYUTU 9,85
ISBN 6051710860
DİL TÜRK
YAZAR Ord. Prof. Dr. Mehmed Fuad Köprülü
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6 PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ord. Prof. Dr. Mehmed Fuad Köprülü. Okumak Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6 çevrimiçi şimdi çok kolay!

Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü’dür. Onun bu geniş alandaki çalışmalarının temeli birçok dergiye yayılmış makalelerinden oluşmakta. 1958'de Türk Tarih Kurumu yazarımızın bu dağınık ilmi makalelerini bir külliyat halinde basmaya karar vermiş ve böylece edebiyat tarihi alanındaki çalışmalarına bir tür saygı durusu olan Edebiyat Araştırmaları adlı değerli yapıt ortaya çıkmıştı... Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları II, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. Tuyugdan Abdallara. Kayıkçı Kul Mustafa’dan Yeni Farsçadaki Türk unsurlarına kadar geniş bir alana yayılmış olan toplam yedi makalenin yanı sıra çoğunlukla İslâm Ansiklopedisinde yer alan ve Asık Celebi'den Bâkî’ye. Devlet- şah’tan Fuzuli'ye uzanan on dokuz birbirinden değerli biyografiyi de içeren çok önemli araştırmaları bir araya getiriyor.Küprülü'nün, ilk basıldığı yıldan bu yana önemlerini giderek artıran ilmi araştırmalarını bir araya ge­tiren bu ikinci ciltle birlikte edebiyatımızla ilgilenen herkesin kesinlikle okuması gereken başvuru kaynakları derli toplu biçimde ve büyük oranda tamamlanmış oluyor.

...ı 2, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne ... Mehmet Fuad Köprülü Külliyatı 6 Edebiyat Araştırmaları İi - ePttAVM ... . 45 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... 40 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... Mehmed Fuad Köpr ... Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6 - Ord.... ... . Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... Mehmed Fuad Köprülü. Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Onun bu geniş alandaki çalışmalarının temeli birçok dergiye yayılmış makalelerinden... Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Edebiyat Araştırmaları II Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. Tuyugdan Abdallara. 35 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri......