flyfishingwingshootingexpo.com

Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler

YAYIN TARİHİ 2015-05-11
DOSYA BOYUTU 10,41
ISBN 6058487444
DİL TÜRK
YAZAR Charles D. Ferguson
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Charles D. Ferguson. Okumak Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler çevrimiçi şimdi çok kolay!

Türkiye nükleer enerji programını başlatmış bulunuyor. Önümüzdeki on yılda 10'dan fazla nükleer reaktör kurulacak. Peki, vatandaşlar olarak nükleer enerji hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz ya da bildiklerimiz ne kadar doğru hatta ne kadar tarafsız? Nükleer enerji Türkiye için büyük bir risk mi yoksa bir gereklilik mi? Nükleer enerjiden elektrik nasıl elde ediliyor? Kullandığımız enerjinin çoğu nükleer enerjiden mi elde edilmiştir? Uranyum zenginleştirmesi, plütonyum ve yeniden işleme nedir? Nükleer enerjinin maliyetleri nelerdir? Nükleer atıklar geleceğimiz için tehdit mi? Nerede ve nasıl depolanıyorlar? Kömür santrallerinin nükleer santrallerden daha fazla radyasyon yaydığı doğru mu? Küresel ısınmanın ve iklim değişikliğinin boyutu nedir? Geleceğin enerji kaynakları güneş ve rüzgar mı? Hangi ülkeler nükleer silaha sahip? Nükleer bomba nasıl yapılır? Nükleer terörizm nedir? Çernobil'de neler yaşandı? Fukuşima bize hangi dersleri verdi? Greenpeace'in kurucularından Patrick Moore'un bir nükleer enerji firmasında çalıştığı doğru mu? Ülkeler neden nükleer enerji peşinde koşuyor? Enerji bağımsızlığında nükleer enerji bir çözüm müdür? Ve yüzlerce soru... Nükleer enerji oldukça ciddi bir konudur. Kulaktan dolma bilgiler ve sosyal medya paylaşımlarının ötesine geçip gerçekleri öğrenmek ister misiniz? Bu kitap size bunu vaat ediyor: Nükleer enerji hakkında hepimizin bilmesi gerekenleri tarafsız ve anlaşılır biçimde sunuyor. Gerçekleri bir de konunun uzmanından öğrenmek ister misiniz?

...ktur. Nükleer enerji santrallerinin çevreyi kirlettiği, insan sağlığına zarar verdiği bilgisi doğru değildir ... Nükleer Enerji: Herkesin Bilmesi Gerekenler Lit İndir ... . Nükleer yakıtlarla çalışan "nükleer santraller"; yoğun enerji kaynaklarıdır. Nükleer santral kurulmamış ülkelerde, nükleer enerjiye karşı bir ön yargı bulunmaktadır. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Nükleer Enerji Herkesin Bilmesi Gerekenler. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Nükleer enerjinin maliyetleri nelerdir? Nükleer atiklar gelecegimiz için t ... Nükleer Enerji Gerekli Midir? | Teori ... . Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Nükleer enerjinin maliyetleri nelerdir? Nükleer atiklar gelecegimiz için tehdit mi? Bu kitap size bunu vaat ediyor: Nükleer enerji hakkinda hepimizin bilmesi gerekenleri tarafsiz ve anlasilir biçimde... Okurlarımız için elektrik enerjisi ile ilgili ilginç gerçekleri bir araya getirdik. 9. Atomik enerjiden daha temiz, sadece rüzgar ve su. Nükleer enerji üretiminde, CO2 seviyesi ihmal edi...