flyfishingwingshootingexpo.com

Hak Kavramının Hukuk Felsefesi Açısından Analizi

YAYIN TARİHİ 2015-05-11
DOSYA BOYUTU 11,43
ISBN 6051522036
DİL TÜRK
YAZAR Nazime Beysan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Hak Kavramının Hukuk Felsefesi Açısından Analizi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Nazime Beysan. Okumak Hak Kavramının Hukuk Felsefesi Açısından Analizi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Hak kavramı hukukun en temel kavramlarından biridir. Fakat günümüzde hak kavramının kullanıldığı bağlam sadece hukuk alanı ile sınırlı değildir. Ahlak felsefesi ve siyaset felsefesi alanındaki tartışmalarda da hak kavramı sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla birlikte tartışmacılar bu kavrama çoğunlukla belli bir amaca ulaşmak veya diğer bir deyişle belli bir görüşü savunmak niyetiyle başvurmaktadır. Bu nedenle de tartışma daha ziyade hak kavramının varsayılan içeriği üzerine odaklanmaktadır. Halbuki hak kavramının güncel hukuki, ahlaki ve siyasi tartışmaları kesin olarak çözüme kavuşturmakta kullanılabilecek bir argüman olabilmesi için, öncelikle kavramın kendisinin ne olduğu üzerinde bir uzlaşmanın kurulmasına ihtiyaç vardır. Bir başka ifadeyle, hak kavramı etrafında sürdürülen tartışmaların bir sonuca bağlanabilmesi için öncelikli olarak 'Hak nedir? ' veya 'Bir hakka sahip olmak ne demektir? ' sorusu yanıtlanmalıdır. Bu çalışmanın temel gayesi yukarıdaki soruya bir yanıt aranmasıdır. Bu nedenle çalışma bizatihi hak kavramının çözümlenmesine yani analizine odaklanmıştır. Dolayısıyla çalışma kapsamında yukarıda sözü edilen güncel tartışmaların tüketilmesi amaçlanmamaktadır. Bilakis amaçlanan, bu tartışmalar için de zemin kurabilecek nitelikteki bir hak tanımının olabilirliğinin sorgulanmasıdır. Çağımızda hak kavramının mahiyetinin açıklanmasına ilişkin oldukça geniş bir literatürün varlığından söz etmek mümkündür. Bununla birlikte elinizdeki çalışma esas itibariyle kavram analizi bakımından belirli bir geleneğe sahip olan Anglo-Sakson analitik hukuk felsefesi yaklaşımlarını merkeze almaktadır. Konunun tüketilmiş olma iddiasında olunmadığından, ileride yapılacak yeni çalışmaların sorunu farklı açılardan ele alacağı beklentisi taşınmaktadır.

...i ve siyaset felsefesi alanındaki tartışmalarda da hak kavramı sıklıkla kullanılmaktadır ... Hak Kavramının Hukuk Felsefesi Açısından Analizi... | Nadir Kitap ... . Bu nedenle çalışma bizatihi hak kavramının çözümlenmesine yani analizine odaklanmıştır. belirli bir geleneğe sahip olan Anglo-Sakson analitik hukuk felsefesi yaklaşımlarını merkeze almaktadır. Bu nedenle calısma bizatihi hak kavramının cozumlenmesine yani analizine odaklanmıstır. belirli bir gelenege sahip olan Anglo-Sakson analitik hukuk felsefesi yaklasımlarını merkeze almaktadır. Bu nedenle çalışma bizatihi hak kavramının çözümlenmesine yani analizine odaklanmışt ... Hak Kavramının Hukuk Felsefesi Açısından Analizi | bkmkitap.com ... . Bu nedenle çalışma bizatihi hak kavramının çözümlenmesine yani analizine odaklanmıştır. belirli bir geleneğe sahip olan Anglo-Sakson analitik hukuk felsefesi yaklaşımlarını merkeze almaktadır. Bu nedenle çalışma bizatihi hak kavramının çözümlenmesine yani analizine odaklanmıştır. belirli bir geleneğe sahip olan Anglo-Sakson analitik hukuk felsefesi yaklaşımlarını merkeze almaktadır. http://www.pdfkitaplariindir.com/hak-kavraminin-hukuk-felsefesi-acisindan-analizi-pdf-indir.html. Fakat günümüzde hak kavramının kullanıldığı bağlam sadece hukuk alanı ile sınırlı değildir. Sosyal Bilimlerde İçerik Analizi Siyasal Kitabevi 9786054627684. Sepete At Hemen Al. Temel Hukuk Dizisi Avukatlık ve Noterlik Hukuku Süleyman Çetin Seçkin Yayınevi. Fakat günümüzde hak kavramının kullanıldığı bağlam sadece hukuk alanı ile sınırlı değildir. Ahlak felsefesi ve siyaset felsefesi alanındaki tartışmalarda da hak kavramı sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat günümüzde hak kavramının kullanıldığı bağlam sadece hukuk alanı ile sınırlı değildir. Ahlak felsefesi ve siyaset felsefesi alanındaki tartışmalarda da hak kavramı sıklıkla kullanılmaktadır....