flyfishingwingshootingexpo.com

Beyaz Geceler

YAYIN TARİHİ 2020-01-16
DOSYA BOYUTU 12,63
ISBN 6057755216
DİL TÜRK
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Beyaz Geceler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okumak Beyaz Geceler çevrimiçi şimdi çok kolay!

Dostoyevski’nin 27 yaşında yazmış olduğu bu romantik eseri, hayalci ve yapayalnız bir kahraman üzerine kurgulanmıştır. Kalabalık bir şehirde tek başına yaşayan bu genç, kenti benimsemiş, onunla kaynaşmıştır. Hatta bu kente kişisel özellikler yüklemiştir.Geceleri uzun yürüyüşlere çıkan genç, bir gece köprüde genç bir kızla karşılaşır. O geceden sonra dört gece sürecek hayali bir aşkı düşler.Dostoyevski, bu hayalci kahramanın anlatımıyla, muhteşem gözlem gücünü, duygularını; yalnızlığı, sevme ve sevilme isteğini muhteşem bir şekilde yansıtmış ve küçük bir başyapıt ortaya koymuştur. Yalnızca Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından olan Dostoyevski'nin bu eseri; sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür.

...ler. Kitabın yazarı : dostoyevski. Gece yarısına kadar dolaşır ... Beyaz Geceler | Fyodor Mihayloviç Dostoyevski | Biraz Oku Sonra Al ... .Evine dönerken nehir kenarında bir kızın parmaklıklara dayanarak ağladığını görür. Beyaz Geceler. Yazar: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Çeviren: Mehmet Özgül. İletişim Yayınları, İstanbul-4. Baskı, 2017. Sayfa sayısı: 118. Özet. beyaz geceler. şükela: tümü | bugün. sabaha kadar film gösterilmesi anlamına gelen tamlama. seturun düzenlediği bir rusya tatil programının ismi. nasıl o ... Roman Özetleri: Beyaz Geceler ... . seturun düzenlediği bir rusya tatil programının ismi. nasıl olyuyorsa yazın da kışın da beyaz geceler. beyaz geceler. Kitabın adı : beyaz geceler. Kitabın yazarı : dostoyevski. ESERLERİ Öykü: Beyaz Geceler, Yer Altından Notlar vb. Anı-roman: Ölüler Evinden Anılar. Öykünün yalnız ve hayalperest anlatıcısı, Petersbur...