flyfishingwingshootingexpo.com

Dilbilimsel Antropoloji

YAYIN TARİHİ 2019-11-05
DOSYA BOYUTU 12,85
ISBN 6057898289
DİL TÜRK
YAZAR Alessandro Duranti
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Dilbilimsel Antropoloji PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Alessandro Duranti. Okumak Dilbilimsel Antropoloji çevrimiçi şimdi çok kolay!

Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Bazı toplumlarda ise selamlaşma, katılımcıların bulunduğu yer ile ilgili soruları içerir: Polinezya’da kullanılan "Nereye gidiyorsun?" gibi. Böyle bir olguyu incelerken birçok soru sorabilir ve birçok varsayımı aklımızda bulundurabiliriz. Bu sorular kalıplaşmış mıdır? Eğer öyleyse, birinin bunlara nasıl cevap verdiği neden önemlidir? Bu tür rutin konuşmaların içeriği kullanıcılar, ataları, bütünüyle insanlık ile ilgili bir şeyler ortaya koyar mı? İnsanlar neden selamlaşır? Ne zaman selamlaşacaklarını ya da kimi selamlayacaklarını nasıl bilebilirler? Dil değişkeleri, konuşma toplulukları ve aynı topluluk içindeki karşılaşma türleri arasında selamlaşmadaki benzerlikler ve farklılıklar, konuşurlar hakkında veya konuşurlar için ilginç şeyler verebilir mi? Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Bir kültüre sahip olmak iletişim kurmak, iletişim kurmak bir dile sahip olmak demektir. Fakat “Bir dile sahip olmak” ne anlama gelmektedir? İşte bu kitapta cevabı aranan soru budur.

...msel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır ... Dilbilimsel Antropoloji ... . 3.Dilbilimsel antropoloji [Değişiklik ]. Kültür ve dil arasındaki bağlantı, klasik döneme kadar ve muhtemelen daha önce olduğu kadar uzun bir geçmişe sahiptir. Dilbilimsel Antropoloji. Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Bazı toplumlarda ise selamlaşma, katılımcıların bulunduğu yer ile ilgili soruları içerir... Dilbilimsel Antropoloji [ Alessandro D ... Dilbilimsel Antropoloji - Alessandro Duranti - Kitap - Epey ... . Bazı toplumlarda ise selamlaşma, katılımcıların bulunduğu yer ile ilgili soruları içerir... Dilbilimsel Antropoloji [ Alessandro Duranti ]. Kesit Yayınları. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Dilbilimsel Antropoloji Alessandro Duranti, Kesit Yayınları. Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Bir kültüre sahip olmak iletişim kurmak... Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Dilbilimsel Antropoloji. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Güncel feminist dilbilimsel antropoloji çalışmalarının çoğu, uygulama teorisi üzerinde şekillen­ mektedir, ancak bunlar da Sovyet psikoloji al�dan (özel­ likle Vygotsky ve öğrencileri) etkilenmiştir. 41.6...