flyfishingwingshootingexpo.com

Dilbilimsel Antropoloji

YAYIN TARİHİ 2019-11-05
DOSYA BOYUTU 5,69
ISBN 6057898289
DİL TÜRK
YAZAR Alessandro Duranti
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Dilbilimsel Antropoloji PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Alessandro Duranti. Okumak Dilbilimsel Antropoloji çevrimiçi şimdi çok kolay!

Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Bazı toplumlarda ise selamlaşma, katılımcıların bulunduğu yer ile ilgili soruları içerir: Polinezya’da kullanılan "Nereye gidiyorsun?" gibi. Böyle bir olguyu incelerken birçok soru sorabilir ve birçok varsayımı aklımızda bulundurabiliriz. Bu sorular kalıplaşmış mıdır? Eğer öyleyse, birinin bunlara nasıl cevap verdiği neden önemlidir? Bu tür rutin konuşmaların içeriği kullanıcılar, ataları, bütünüyle insanlık ile ilgili bir şeyler ortaya koyar mı? İnsanlar neden selamlaşır? Ne zaman selamlaşacaklarını ya da kimi selamlayacaklarını nasıl bilebilirler? Dil değişkeleri, konuşma toplulukları ve aynı topluluk içindeki karşılaşma türleri arasında selamlaşmadaki benzerlikler ve farklılıklar, konuşurlar hakkında veya konuşurlar için ilginç şeyler verebilir mi? Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Bir kültüre sahip olmak iletişim kurmak, iletişim kurmak bir dile sahip olmak demektir. Fakat “Bir dile sahip olmak” ne anlama gelmektedir? İşte bu kitapta cevabı aranan soru budur.

...o Duranti. Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır ... Dilbilimsel Antropoloji ... . Bazı toplumlarda ise selamlaşma... Dilbilimsel Antropoloji kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Dilbilimsel Antropoloji - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. Alessandro Duranti. Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Bazı toplumlarda ise selamlaşma... Dilbilimsel antropoloji, antropolojinin rolünü inceleyen bir dalıdır. ... Dilbilimsel Antropoloji - Alessandro Duranti - Kitap - Epey ... . Bazı toplumlarda ise selamlaşma... Dilbilimsel antropoloji, antropolojinin rolünü inceleyen bir dalıdır. dil bireylerin ve toplulukların sosyal yaşamlarında Dilbilimsel antropoloji, dilin iletişimi nasıl şekillendirdiğini araştırır. Dilsel Antropoloji, Antropolojik Di...