flyfishingwingshootingexpo.com

Resmi Tarih Tartışmaları 7 / 31 Marttan Günümüze Gericilik Söylemi

YAYIN TARİHİ 2009-05-14
DOSYA BOYUTU 5,80
ISBN 9758449620
DİL TÜRK
YAZAR Kollektif
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Resmi Tarih Tartışmaları 7 / 31 Marttan Günümüze Gericilik Söylemi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okumak Resmi Tarih Tartışmaları 7 / 31 Marttan Günümüze Gericilik Söylemi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitaptaki yazılar hem TC’nin niteliğine dair bazı yerleşik genel kabullerin teşhir edilmesine ve laiklik retoriğinin deşelenmesine imkân veren açılımlar getiriyor, hem de ‘irtica’ ve ‘irtica ile mücadele’ ve ‘laiklik söylemlerinin işlevine dairgeçerli egemen retoriği teşhir ediyor. Oysa laikliğe yapılan aşırı göndermeye rağmen Türkiye’de din-devlet ilişkisi özü itibariyle ve genel bir çerçevede Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki durumdan kayda değer bir farklılık içermiyor. Her ne kadar kapitalist ekonominin etkinliğinin sağlanması için din bazı alanlardan çıkarılsa da, dinin devlet içindeki konumu ve işlevi eskide olduğu gibi devam etti, ediyor. Memleketin sahiplerinin veya asıl devlet partisinin aklıevvellerinin laikliğe aşırı vurgu yapmasının nedeni, tartışmayı yasaklamak, demokratikleşmenin önünü kapatmak, ve ayak takımının sürece müdahale etmesinin önünü kesmektir. Böylece olup/bitenlerin kimin için ne anlama geldiğini gizlemek mümkün oluyor. Bilindiği gibi iktidar olmanın ve iktidarda kalmanın yolu gizlemekten geçiyor... Böylesi bir düşünsel/entellektüel azgelişmişlik ortamında da, asıl gericiliğin siyasi nitelikte olduğu gerçeğini gözlerden uzaklaştırmak [şimdilik] mümkün oluyor.

...azı yerleşik genel... ...Tartışmaları -7 31 Mart'tan Günümüze Gericilik Söylemi Çağlar Enneli, Fikret Başkaya, Gün Zileli, Kadir (Tanıtım Bülteninden) ... Resmi Tarih Tartışmaları 7 31 Mart'tan Günümüze "Gericilik" Söylemi ... . Kitap: Resmi Tarih Tartışmaları -7 31 Mart'tan Günümüze Gericilik... Raradigmanın İflası; Resmî İdeolojinin Eleştirisine Giriş. 21 30. Belge ve Fotoğraflarla Osmanlıdan Günümüze 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı: 100 Yıllık Bir Tarih. 11.57 TL. Bu kitaptaki yazılar hem TC'nin niteliğine dair bazı yerleşik genel kabullerin teşhir edilmesine ve laiklik retoriğinin deşelenmesine imkân veren ... Resmi Tarih Tartışmaları - 7 "31 Mart'tan Günümüze Gericilik..." ... . 11.57 TL. Bu kitaptaki yazılar hem TC'nin niteliğine dair bazı yerleşik genel kabullerin teşhir edilmesine ve laiklik retoriğinin deşelenmesine imkân veren açılımlar getiriyor... Tarih. Yabancı Dilde Kitaplar. Yemek Kitapları. Resmi Tarih Tartışmaları-6: Resmi Tarihte Kürtler. İsmet Erdoğan. Raradigmanın İflası; Resmî İdeolojinin Eleştirisine Giriş. 30 30. Belge ve Fotoğraflarla Osmanlıdan Günümüze 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı: 100 Yıllık Bir Tarih. Yorumlar. Resimler ve Dosyalar. Bu kitaptaki yazılar hem TC'nin niteliğine dair bazı yerleşik genel kabullerin teşhir edilmesine ve laiklik retoriğinin deşelenmesine imkân veren açılımlar getiriyor......