flyfishingwingshootingexpo.com

Türk Olmak ya da Olmamak/Milli Kültür, Mozaik Kültür ve Etnisite

YAYIN TARİHİ 2013-10-01
DOSYA BOYUTU 3,1
ISBN 9754375313
DİL TÜRK
YAZAR Nevzat Kösoğlu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Türk Olmak ya da Olmamak/Milli Kültür, Mozaik Kültür ve Etnisite PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Nevzat Kösoğlu. Okumak Türk Olmak ya da Olmamak/Milli Kültür, Mozaik Kültür ve Etnisite çevrimiçi şimdi çok kolay!

Günümüz ortamında aklî, tarihî ve toplumsal gerçeklere rağmen, propaganda o kadar yoğun estirilmiştir ki, zayıf ruhları sarsmış, milletimizi yaralamıştır. Yıkmak, yapmaktan kolaydır; sadece bizim için değil, bütün milletler için böyledir. Millî birliği korumak, parçalamaktan çok daha zordur. Bizim birlik dediğimiz toplumsal olgu ve duygular yüzyıllar süren bir ortak yaşamanın ve sayısız tatlı-acı tecrübelerin bir sonucudur. Bu kadar uzun bir süreçte ulaşılan bu duyguya sıradan bir şüphe düşürmek hiç de zor değildir. Üstelik, kullanılan argümanların gerçeğe uyması da gerekmez. Ama, şüphelerin açtığı yaraları sarmak, yeniden birliği kurmak sabırlı, şuurlu bir yönetimin, kesintisiz bir eğitimin ürünü olabilir. Tek imkânımız toplumun kuruluştaki yapısının ve doğal gelişmesinin birlik yönünde olmasındadır; üç-beş bin yıllık tarihî birikimimiz bu birliği öğütler, kuruluş doğal olarak birlik üzerinedir ve bu tavır toplumun şuuraltına kadar yer etmiştir.Bu yüzden milletimizin geleceğine daima inanç ve ümitle bakıyoruz.

...e kültür konuları üzerinde durup milli kültür ve mozaik kültür kavramları etrafında yoğunlaşıp Türküler kimliğimizin soyadı gibidir ... Türk Olmak Ya Da Olmamak Millî Kültür, Mozaik Kültür ve Etnisite ... ..." Türk Olmak ya da Olmamak - Millî Kültür... Üstelik kullanılan argümanların gerçeğe uyması da gerekmez. Ama şüphelerin açtığı yaraları sarmak yeniden birliği kurmak sabırlı şuurlu bir yönetimin kesintisiz bir eğitimin ürünü olabilir. Nevzat Kösoğlu. Günümüz ortamında aklî, tarihî ve toplumsal gerçeklere rağmen, propaganda o kadar yoğun estirilmiştir ki, zayıf ruhla ... Türk Olmak ya da Olmamak/Milli Kültür, Mozaik Kültür ve Etnisite ... . Nevzat Kösoğlu. Günümüz ortamında aklî, tarihî ve toplumsal gerçeklere rağmen, propaganda o kadar yoğun estirilmiştir ki, zayıf ruhları sarsmış, milletimizi yaralamıştır. Millî birliği korumak, parçalamaktan çok daha zordur. Ama, şüphelerin açtığı yaraları sarmak, yeniden birliği kurmak sabırlı, şuurlu bir yöne...