flyfishingwingshootingexpo.com

Pinokyo

YAYIN TARİHİ 2019-10-30
DOSYA BOYUTU 11,45
ISBN 6057775351
DİL TÜRK
YAZAR Carlo Collodi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Pinokyo PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Carlo Collodi. Okumak Pinokyo çevrimiçi şimdi çok kolay!

Dostu Kiraz Usta tarafından ona verilen canlı odundan bir kukla çocuk yapan Geppetto, kuklasını kendi çocuğu gibi sever. Kukla Pinokyo ise haylazlıklar yapan, laf dinlemeyen, okula gitmek istemeyen, yaramaz bir çocuktur. Yaramazlık yaparak başını sürekli belaya sokar; hırsızlarla karşılaşır, yılanlarla boğuşur, köpekbalıklarına yem olur, balık gibi tavada pişirilmekten son anda kurtulur. Tüm bu macerasında yanında olan, onu koruyup kollayan biri vardır; mavi saçlı güzeller güzeli Peri. Pinokyo, Peri’nin yardımlarıyla iyi bir çocuk olmayı öğrenecek, çalışmanın ve okumanın değerini anlayacak, sonunda ise gerçek bir çocuk olmakla ödüllendirilecektir.

...n Pinokyo olsun, demiş. Artık Geppetto ustanın hiç canı sıkılmıyor, günlerini Pinokyo ile ilgilenerek geçiriyormuş ... Pinokyo - Çocuk Masalları - Cicicee ... . Bir süre sonra Pinokyo'nun okula gitmesi gerektiğini düşünmüş. Ama Pinokyo'nun ne defteri ne kalemi varmış. Geppetto cebinde kalan son parasını Pinokyo'ya vermiş ve Pinokyo'ya "Al oğlum bu parayla kendine defter, kalem al, güzelce okuluna git." demiş. Bir zamanlar küçük bir kasabada yaşayan ihtiyar ve fakir bir marangoz varmış. Geçimini kukla yaparak sağlıyormuş ve hep bir çocuğunun olmasını çok istiyormuş. Pinokyo çizgi film masalı Adise ... Pinokyo Masalı Oku | Klasik Masallar ... . Geçimini kukla yaparak sağlıyormuş ve hep bir çocuğunun olmasını çok istiyormuş. Pinokyo çizgi film masalı Adisebaba ' nın yeni masal kanalında. © Adisebaba Animasyon *** KAÇIRDIĞINIZ BÜTÜN MASALLAR BURADA! ** Pinokyo Masalı. Uzun yıllar önce Geppetto adınd...