flyfishingwingshootingexpo.com

Müziği Düşünmek

YAYIN TARİHİ 2016-06-20
DOSYA BOYUTU 12,32
ISBN 6059268479
DİL TÜRK
YAZAR Yalçın Çetinkaya
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Müziği Düşünmek PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Yalçın Çetinkaya. Okumak Müziği Düşünmek çevrimiçi şimdi çok kolay!

Müzik ve düşüncenin, ilk bakışta biraraya gelmeleri pek mümkün olmayan, birbirinden uzak iki farklı alan oldukları zannedilir. Genel algıya göre müzik insanların eğlence isteklerini karşılayan, enstruman çalıp şarkı söyleyerek eğlenmelerine yarayan bir araçtır ve müzik hakkında bir düşünce ortaya koymaya çalışmak da beyhûdedir. İnsan, düşünmek gibi zihinsel bir çabayı daha başka alanlar için sarfetmelidir. Ancak buna rağmen kadîm düşünce geleneğinde, müzik hakkında ciddî ve heyecan verici düşüncelere rastlamak mümkündür. Bu da, müziğin zihinle ilgili faaliyetlere de imkân tanıyan geniş bir düşünce malzemesine sahip olduğunu göstermektedir.Kadim düşünürler, müzik hakkında kendi zamanlarını aşan ve bugünkü müzik araştırmacılarının ufuklarını açabilecek nitelikte, hayli derinlikli müzik düşünceleri ortaya koymuşlardır. Meselâ Pythagoras’ın müziği kosmos ile izah etmesi ve ona kozmik bir mânâ yüklemesi, Konfüçyüs ve Konfüçyanizm’in Çin pentatonik sistemine ait beş sesin her birine yüklediği mânâ ve her sesi toplumsal bir sınıf veya statü ile izah etmeleri, müzik düşüncesi açısından oldukça önemlidirBunların yanında, İslâm medeniyet havzasında El-Kindî, Fârâbî, İbn Sînâ ve İhvân-ı Safâ gibi düşünce topluluklarının ortaya koydukları müzik düşüncesi, gerçekten muhteşem ve İslâm medeniyetine yakışır niteliktedir. İslâm düşünürlerinin bu konudaki çalışmaları, hem oldukça yeni, ilginç, heyecan verici ve hem de varlık ve kâinat tasavvur ve tahayyüllerini ortaya koyması bakımından dikkat çekicidir. Düşünürlerinin yanısıra, Hz. Mevlânâ ile birlikte Şirazlı Ruzbahan Baqlî’den başlayarak yakın zamanlara kadar pek çok önemli mutasavvıfın yeni, ilginç, ufuk açıcı ve heyecan verici müzik düşünceleri de önemlidir.Müziği Düşünmek okurlarımızı, kendini bu konuya hasretmiş, hem teorik hem de pratik olarak vukûfiyet sahibi bir entelektüelin yazıya aktarılmış düşünceleriyle buluşturuyor.

...ın Çetinkaya. Büyüyen Ay Yayınları ... Müziği Düşünmek - BKM Kitap ... . Use this relaxing music on background for Deep Sleep ... Ezginin Günlüğü - Seni Düşünmek avlu dizi müziği seni düşünmek güzel şey, seni düşünmek ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden en... Ezginin Günlüğü - Seni Düşünmek avlu dizi müziği seni düşünmek güzel şey, seni düşünmek ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden en güzel şarkıyı dinlemek ... MÜZİĞİ DÜŞÜNMEK - Yalçın Çe ... Müziği Düşünmek Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al ... ... MÜZİĞİ DÜŞÜNMEK - Yalçın Çetinkaya Müzik ve düşüncenin, ilk bakışta biraraya gelmeleri pek mümkün olmayan, birbirinden uzak iki farklı alan oldukları zannedilir. 19.59 TL. Müziği Düşünmek okurlarımızı, kendini bu konuya hasretmiş, hem teorik hem de pratik olarak vukûfiyet sahibi bir entelektüelin yazıya aktarılmış düşünceleriyle buluşturuyor. MÜZİĞİ DÜŞÜNMEK - Yalçın Çetinkaya. Müzik ve düşüncenin, ilk bakışta biraraya gelmeleri pek mümkün olmayan, birbirinden uzak iki farklı alan oldukları zannedilir. 18 TL. İnsan, düşünmek gibi zihinsel bir çabayı daha başka alanlar için sarfetmelidir. Ancak buna rağmen kadîm düşünce geleneğinde, müzik hakkında ciddî ve heyecan verici düşüncelere rastlamak... MÜZİĞİ DÜŞÜNMEK - Yalçın Çetinkaya Müzik ve düşüncenin, ilk bakışta biraraya gelmeleri pek mümkün olmayan, birbirinden uzak iki farklı alan oldukları zannedilir. Kitap Müziği Düşünmek fb2, pdf, txt, java kitap indirmek. Müzik ve düşüncenin, ilk bakışta biraraya gelmeleri pek mümkün olmayan, birbirinden uzak iki farklı alan oldukları zannedilir. 24 TL. İnsan, düşünmek gibi zihinsel bir çabayı daha başka alanlar için sarfetmelidir. Ancak buna rağmen kadîm düşünce geleneğinde, müzik hakkında ciddî ve heyecan verici düşüncelere rastlamak... Yalçın Çetinkaya. Müzik ve düşüncenin, ilk bakışta biraraya gelmeleri pek mümkün olmayan, birbirinden uzak iki farklı alan oldukları zannedilir. İnsan, düşünmek gibi zihinsel bir çabayı daha başka alanlar için sarfetmelidir. Meselâ Pythagoras`ın müziği kosmos ile izah etmesi ve ona kozmik bir mânâ yüklemesi, Konfüçyüs ve Konfüçyanizm`in Çin... Müziği Düşünmek okurlarımızı, kendini bu konuya hasretmiş, hem teorik hem de pratik olarak vukûfiyet sahibi bir entelektüelin yazıya aktarılmış düşünceleriyle buluşturuyor. İnsan, düşünmek gibi zihinsel bir çabayı daha başka alanlar için sarfetmelidir. Meselâ Pythagoras'ın müziği kosmos ile izah etmesi ve ona kozmik bir mânâ yüklemesi, Konfüçyüs ve Konfüçyanizm'in Çin... MÜZİĞİ DÜŞÜNMEK - Yalçın Çetinkaya Müzik ve düşüncenin, ilk bakışta biraraya gelmeleri pek mümkün olmayan, birbirinden uzak iki farklı alan oldukları zannedilir. MÜZİĞİ DÜŞÜNMEK - Yalçın Çetinkaya Müzik ve düşüncenin, ilk bakışta biraraya gelmeleri pek mümkün olmayan, birbirinden ......