flyfishingwingshootingexpo.com

Kur’an’ı TanımakTarih-Dil-Yorum

YAYIN TARİHİ 2018-02-05
DOSYA BOYUTU 9,96
ISBN 6059503204
DİL TÜRK
YAZAR Abdulcelil Bilgin
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kur’an’ı TanımakTarih-Dil-Yorum PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Abdulcelil Bilgin. Okumak Kur’an’ı TanımakTarih-Dil-Yorum çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu çalışma, ulûmu’l-Kur’an perspektifinden Kur’an’ı tanıtmayı amaçlamaktadır. Kur’an’ı anlamanın onu tanımaktan kısmen farklı olduğunu düşünüyoruz. Kur’an’ı tanımak, daha çok onunla ilgili bilgilere sahip olmayı çağrıştırmaktadır. Bu bilgileri kabaca tarih, dil ve yorum şeklinde başlıklandırmak mümkündür. Tarih başlığı, Kur’an’ın ilk vahiyden kitap halini alıncaya kadar tabi tutulduğu işlemleri ele alır: Ezberlenmesi, yazılması, toplatılması, çoğaltılması gibi… Dil başlığı Kur’an’ın, mesajını iletmede ve kendini ifade etmede kullandığı dilsel imkânları ve unsurları konu edinir: Hakikat-mecaz, muhkem-müteşabih gibi… Yorum başlığı ise Kur’an’ı yorumlamak için bilinmesi gereken ilimleri ve tarihten günümüze bu amaçla oluşan yorum yöntemlerini konu edinir: Nesh, sebeb-i nüzûl, rivayet, dirayet gibi… Bu tür bilgilerin Kur’an’ı anlamaktan ziyade onu tanımaya yönelik olduğunu düşünüyoruz.

...pektifinden Kur'an'ı tanıtmayı amaçlamaktadır ... Kur'an'ı Tanımak & Tarih-Dil-Yorum PDF Kitap İndir | PDF Kitap İndir... ... . Kur'an'ı anlamanın onu tanımaktan kısmen farklı olduğunu düşünüyoruz. Bu farklılığın temel nedeni, tanıma olgusunun daha çok tarih, dil ve yorum gibi Kur'an'ın harici Bilgin, Abdülcelil, Kur'an'ı Tanımak: Tarih-Dil-Yorum, Araştırma Yayınları, Ankara, 2018. Epub veya pdf formatta Kur'an'ı Tanımak Tarih-Dil-Yorum kitabına erişmek ister misiniz? Bu içerik üzerinden sizlere Abdulcelil Bilgin tarafından yazılmış güzel bir eser sunuyoruz. ...Edebiyat Fakültesi - Protohistorya Kütüpha ... Kur'an'ı Tanımak Tarih-Dil-Yorum - Abdulcelil Bilgin | Nadir Kitap ... . ...Edebiyat Fakültesi - Protohistorya Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Tarih Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Türk. Kur'an-ı Kerim -- Eleştiri ve yorum. Kuranı tanımak tarih-dil-yorum. 9786059503204 araştırma yayınları Abdülcelil Bilgin. Basım Tarihi : Dec 31 1999 11:00PM. Stok: 28. Adet Kur'an'ı tanımak, daha çok onunla ilgili bilgilere sahip olmayı çağrıştırmaktadır. Bu bi...