flyfishingwingshootingexpo.com

FarabiPlaton Kanunlarının Özü

YAYIN TARİHİ 2018-05-15
DOSYA BOYUTU 5,27
ISBN 6058327856
DİL TÜRK
YAZAR Prof. Dr. Fahrettin Olguner
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin FarabiPlaton Kanunlarının Özü PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Fahrettin Olguner. Okumak FarabiPlaton Kanunlarının Özü çevrimiçi şimdi çok kolay!

Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslâm dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Fakat klasik kaynaklarda Kanunların muhtevası ile ilgili olarak nakil ve ifade edilen bilgiler oldukça sınırlıdır. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Fârâbî'dir. Fârâbî, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş, onların mevzularını belirtmiş, hangi hedefe yöneldiklerini, neyi ortaya koymak istediklerini açıklamıştır. Bunlar arasında en kapsamlı olanı Kanunlar hakkında kaleme aldığı ve Telhîsü'n-Nevâmis ismini verdiği eserdir. Fârâbî bu eserde hem Kanunları özetlemiş hem de kendisinin Platon'u nasıl anladığını ifade etmiştir. Ülkemizin önde gelen İslâm Felsefecilerinden Prof. Dr. Fahrettin Olguner tarafından yayına hazırlanan elinizdeki kitap, Fârâbî'nin Kanunlar hakkında kaleme aldığı bu eserin Arapça metnini ve Türkçeye tercümesini içermektedir. Ayrıca eserde ek olarak Arapça orijinali ve Türkçeye tercümesi ile yer alan ve Felsefe Tarihi açısından büyük önem taşıyan Filozof Platon'dan Porphurios'a Mektup adlı bir metin de ilk kez okuyucu ile buluşmaktadır.

...e edilen... ...ile yer alan ve Felsefe Tarihi açısından büyük önem taşıyan Filozof Platon'dan Porphurios'a Mektup adlı bir metin de ilk kez okuyucu ile buluşmaktadır ... Farabi - Platon Kanunlarının Özü Fahrettin Olguner ... . Farabi - Platon Kanunlarının Özü. 12,60 TL. Dr. Fahrettin Olguner imzası taşıyan Farabi Platon Kanunlarının Özü pdf hakkında bilgi vereceğiz. Aşağıda yer alan linkten Farabi Platon Kanunlarının Özü pdf indirme butonuna tıklayabilirsiniz. Farabi Platon Kanunlarının Özü. Galeri için Resmi Tıklayın. Fârâbî bu eserde hem Kanunları özetlemiş hem de kendisinin Platon'u nasıl anladığını ifade etmi ... Farabi - Platon Kanunlarının Özü Sözleri ve Alıntıları ... . Farabi Platon Kanunlarının Özü. Galeri için Resmi Tıklayın. Fârâbî bu eserde hem Kanunları özetlemiş hem de kendisinin Platon'u nasıl anladığını ifade etmiştir. Fahrettin Olguner. Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslâm dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Farabi Platon Kanunlarının Özü. Marka : Aktif Düşünce Yayınları. Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslâm dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. 12.83 TL. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Fârâbî'dir. Fârâbî, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş... 18 TL. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diya...