flyfishingwingshootingexpo.com

Roma Hukukunda Manus Kurumu

YAYIN TARİHİ 2018-05-15
DOSYA BOYUTU 5,63
ISBN 6051528144
DİL TÜRK
YAZAR Duygu Tahan Orhan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Roma Hukukunda Manus Kurumu PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Duygu Tahan Orhan. Okumak Roma Hukukunda Manus Kurumu çevrimiçi şimdi çok kolay!

Manus, paterfamilias ve patria potestas etrafında şekillenen Roma ailesine dahil olmanın usullerinden birini teşkil eder. Ius civilenin hukuki sonuç bağladığı hısımlığın agnatio hısımlığı olması nedeniyle, uxorun, üzerinde manus tesis edilmesiyle, kendi ailesi ile olan hukuki ilişkisi sona erer ve uxor kocasının ailesine aile evladı statüsünde dahil olur. Evlilikten bağımsız bir kurum olan manusun tesis edilmemesi halinde ise uxor ile kocası ve çocukları arasında hukuki ilişkiler kurulamaz. Kitapta, Roma ailesi hakkında genel nitelikli bilgilere yer verildikten sonra, zamanla tercih edilmemeye başlanan ve Iustinianus Dönemi'nde bütünüyle önemini yitiren manus kurumu; aidiyeti, tercih edilmesine neden olan hususlar, sonuçları, tesisi işlemleri, ortadan kalkması nedenleri ve süreci çerçevesinde incelenmiştir.

...i teşkil eder. 14.17 TL. Kitapta, Roma ailesi hakkında genel nitelikli bilgilere yer verildikten sonra, zamanla tercih edilmemeye başlanan ve Iustinianus Dönemi'nde bütünüyle önemini yitiren manus kurumu; aidiyeti ... Roma Hukukunda Manus Kurumu Duygu Tahan Orhan On İki Levha... ... ... 14.17 TL. Kitapta, Roma ailesi hakkında genel nitelikli bilgilere yer verildikten sonra, zamanla tercih edilmemeye başlanan ve Iustinianus Dönemi'nde bütünüyle önemini yitiren manus kurumu; aidiyeti... Roma Hukukunda Manus Kurumu. Yeni. Ücretsiz Kargo. Ürün Bilgisi. Manus, paterfamilias ve patria potestas etrafında şekillenen Roma ailesine dahil olmanın usullerinden birini teşkil eder. Manus, paterfamilias ve ... Roma Hukukunda Manus Kurumu - Duygu Tahan Orhan ... ... Roma Hukukunda Manus Kurumu. Yeni. Ücretsiz Kargo. Ürün Bilgisi. Manus, paterfamilias ve patria potestas etrafında şekillenen Roma ailesine dahil olmanın usullerinden birini teşkil eder. Manus, paterfamilias ve patria potestas etrafında şekillenen Roma ailesine dahil olmanın... Boyutlar ve boyutlar:1 x 16 x 23,5 cm Tarafından gönderildi Roma Hukukunda Manus Kurumu:1 Mayıs 2018 3.89 €. Kitapta, Roma ailesi hakkında genel nitelikli bilgilere yer verildikten sonra, zamanla tercih edilmemeye başlanan ve Iustinianus Dönemi'nde bütünüyle önemini yitiren manus kurumu; aidiyeti... Duygu Tahan Orhan kaleminden Roma Hukukunda Manus Kurumu kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz....