flyfishingwingshootingexpo.com

Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63

YAYIN TARİHİ 2015-02-23
DOSYA BOYUTU 11,99
ISBN 6059531191
DİL TÜRK
YAZAR Ahmet Mahmut Ünlü
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ahmet Mahmut Ünlü. Okumak Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 çevrimiçi şimdi çok kolay!

"Rûhu’l-beyân” sahibi İsmâ‘îl Hakkî Bursevî (Kuddise Sirruhû) Hazretleri’nin beyanı vechile; "Mürşidü’l-müteehhilîn” isimli eserde Kutbüddîn İznîkî (Rahimehullâh) şöyle demiştir:"Bir koca, eşine evvelâ Ehl-i Sünnet îtikadını telkin edip (aşılayıp) onu bidat ehlinin inançlarından kurtardıktan sonra, ilk iş olarak ona farzları yerine getireceği kadar temizlik, hayız ve namaz hükümlerini öğretmelidir. Kendisi bilmiyorsa sorup öğrenerek, aldığı cevapları hanımına nakletmelidir.Kocası bu vazifeyi yerine getirmeyen bir kadının, bu hükümleri öğrenmek için mutlaka evden çıkarak ilmihâl öğrenmeye gitmesi lâzımdır ve bu hususta kocasının izni ve rızası şart değildir. Ancak, kocası tarafından kendisine ilmihâli öğretilmiş bir kadının, kocasının rızası olmadan ilmihâl dışındaki ilimlerden birini öğrenmeye veya zikir meclisine gitmesi câiz değildir.Dîn-i Mübîn-i İslâm’ın hükümlerinden, kadının mesul olduğu bir tek hükmü bile eşine öğretmeyen veya onu öğrenmekten engelleyen bir koca onun günahına ortak olur. Nitekim bir hadîs-i şerifte Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem): ‘Kıyamet gününde insanların azap cihetinden en şiddetli olanı, ehlini (eşini ve çoluk çocuğunu) cahil bırakandır’ buyurmuştur.” (İsmâ‘îl Hakkî, Rûhu’l-beyân 2/184)Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Dolayısıyla eşine ve çoluk çocuğuna bu eseri düzgün bir şekilde öğreten kişiler önemli bir vazife îfa etmiş olacaklardır..."

...imehullâh)... Ahmet Mahmut Ünlü. "Rûhu'l-beyân" sahibi İsmâ'îl Hakkî Bursevî (Kuddise Sirruhû) Hazretleri'nin beyanı vechile; "Mürşidü'l-müteehhilîn" isimli eserde Kutbüddîn İznîkî (Rahimehullâh) ... Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 Pdf Kitap İndir ... ... (İsmâ'îl Hakkî Rûhu'l-beyân 2/184)Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Ahmet Mahmut Ünlü tarafından kaleme alınmış Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 pdf indirme bağlantıları üzerinden indirebilirsiniz. Kadın Halleri Risalesi Resaili Ahmediyye 63 Ahmet Mahmut Ün ... Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 - Ahmet Mahmut Ünlü ... . Ahmet Mahmut Ünlü tarafından kaleme alınmış Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 pdf indirme bağlantıları üzerinden indirebilirsiniz. Kadın Halleri Risalesi Resaili Ahmediyye 63 Ahmet Mahmut Ünlü Cübbeli Ahmet Hoca Yayıncılık 9786059010429 Ahmet Mahmut Ünlü. (İsmâ'îl Hakkî, Rûhu`l-beyân 2/184) Bu vesileyle...