flyfishingwingshootingexpo.com

Halk Hikayeleri ve Halk Hikayeciliği

YAYIN TARİHİ 2015-10-15
DOSYA BOYUTU 9,62
ISBN 9944795722
DİL TÜRK
YAZAR Prof.Dr. Pertev Naili Boratav
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Halk Hikayeleri ve Halk Hikayeciliği PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Prof.Dr. Pertev Naili Boratav. Okumak Halk Hikayeleri ve Halk Hikayeciliği çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitap, Boratav'ın, arkası sıra geleceğini ümit ettiği Halk Hikâyeleri Külliyatı'na giriş diye yazılmıştır.Kitapta halk hikâyeleri mevzu, şekil, üslûp bakımından ele alınmakta; destan, masal, roman, halk şiiri, meddah hikâyeleriyle karşılaştırılmakta; halk hikâyelerinin yazılı metin haline gelişi ele alınmaktadır. 

...Hikâyeleri Külliyatı'na giriş diye yazılmıştır ... Halk Hikayeleri ve Halk Hikayeciliği - Pertev Naili Boratav - Tarih Va ... . Kitapta halk hikâyeleri mevzu, şekil, üslûp bakımından ele alınmakta... halk hikayeciliği, halk hikayesi anlatma geleneği, 9.sınıf edebiyat, halk hikayesi kahramanları, Ercişli Emrah ile Selvihan hikayesi,halk hikayesinin kaynakları. Kitabın Orjinal Adı. : Halk Hikayeleri ve Halk Hikayeciliği. Bu kitap, Boratav'ın, arkası sıra geleceğini ümit ettiği Halk Hikayeleri Külliyatı'na giriş diye yazılmıştır. Halk Hikâyeleri ve Halk Hikâyeciliği. Pertev Nail ... HALK HİKÂYELERİ. Editör. Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ... . Halk Hikâyeleri ve Halk Hikâyeciliği. Pertev Naili Boratav. Satıcı. 30,00 TL. Sepete Ekle. Halk hikayeleri ve hikayeciliği. Pertev Naili Boratav. Satıcı. halk hikayeciliği, halk hikayesi anlatma geleneği, 9.sınıf edebiyat, halk hikayesi kahramanları, Ercişli Emrah ile Selvihan hikayesi,halk hikayesinin kaynakları. Halk hikayesi ve halk hikayesi örnekleri (Köroğlu ve Tahir ile Zümre,Kerem ile Aslı,Sefil Yakup ile Turna Kız,)HALK HİKAYESİTANIMI:Hikaye tür. Bu düşünce ile misallerimi, bize halk hikâyeleri hakkında tam bir fikir vermekten uzak kalan basılmış hikâyelerden çok, elimizde bulunan basılmamış metinlerden aldım."...