flyfishingwingshootingexpo.com

Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye

YAYIN TARİHİ 2011-09-29
DOSYA BOYUTU 3,63
ISBN 6053992219
DİL TÜRK
YAZAR Ahmet T. Kuru
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ahmet T. Kuru. Okumak Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye çevrimiçi şimdi çok kolay!

Ülkemizde “din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması” olarak tariflenen laiklik, dinin siyaset sahnesindeki etkisinin her zaman hissedilmesinden dolayı tartışmalı bir başlık olagelmiştir. Bireysel ve toplumsal hayatın dinin ve siyasetin etki ve egemenlik alanlarından uzaklaştırılması ihtiyacı dünyadaki ülkelerin çoğunluğunda laiklik formülüyle çözülmüştür. Ancak uygulamadaki farklılıklar nedeniyle laiklik siyaset bilimcilerin daimi bir tartışma konusu olmuştur.Ahmet T. Kuru, laik devletlerin dine yönelik politikalarındaki ayrılıkları ABD, Fransa ve Türkiye’deki uygulamalar üzerinden inceliyor. Laiklikle ilgili politikaların şekillenmesinde etkili olan ideolojik mücadelenin tarihi koşullar altında belirlendiğini aktaran yazar, dine toleranslı “pasif laiklik” ve dini kamusal alandan dışlayan “dışlayıcı laiklik”i karşılaştırıyor. Kuru, Amerika’da dine hoşgörülü devlet politikaları ile Fransa ve Türkiye’de kısıtlayıcı politikaların belirleyici olduğu karşılaştırmalı siyaset analiziyle laiklikle ilgili çalışmalara önemli bir katkı sunuyor.

...ndeki etkisinin her zaman hissedilmesinden dolayı tartışmalı bir başlık olagelmiştir ... Pasif ve Dışlayıcı Laiklik (ABD, Fransa ve Türkiye) ... . Marx'ın Kriz Teorisi 2.Kitap Siyaset » Siyasal Düşünce » Pasif ve Dışlayıcı Laiklik ABD, Fransa ve Makaleler Anarşizm, Sosyalizm, Bilim ve Türkiye Siyaset » Siyasal Düşünce » Pasif ve Dışlayıcı... ...yönelik politikalarındaki ayrılıkları ABD, Fransa ve Türkiye'deki uygulamalar üzerinden inceliyor. yazar, dine toleranslı "pasif laiklik" ve dini kamusal alandan dışlayan "dışlayıcı ... Üsküdar Çevresi: Uygulamaları Yönünden Pasif ve Dışlayıcı Laiklik ... . yazar, dine toleranslı "pasif laiklik" ve dini kamusal alandan dışlayan "dışlayıcı laiklik"i karşılaştırıyor. Pasif ve dışlayıcı laiklik: ABD, Fransa ve Türkiye. Author: Kuru, Ahmet T. ...politikalarındaki ayrılıkları ABD, Fransa ve Türkiye'deki uygulamalar üzerinden inceliyor. aktaran yazar, dine toleranslı pasif laiklik ve dini kamusal alandan dışlayan dışlayıcı laikliki karşılaştırıyor. ...yönelik politikalarindaki ayriliklari ABD, Fransa ve Türkiye'deki uygulamalar üzerinden inceliyor. yazar, dine toleransli "pasif laiklik" ve dini kamusal alandan dislayan "dislayici laiklik"i karsilastiriyor. Pasif ve dışlayıcı laiklik : ABD Fransa ve Türkiye / Ahmet T. Kuru. ISBN: 9786053992219. Ana sayfa ›. Ayrıntılar:Pasif ve Dışlayıcı Laiklik (ABD, Fransa ve Türkiye). Üniversites 2011Baskı: 1. Baskı.Tanım: 304 s. 23 cm.ISBN: 9786053992219.Konu(lar): Laiklik | Siyaset BilimiDDC... ...yönelik politikalarındaki ayrılıkları ABD, Fransa ve Türkiye'deki uygulamalar üzerinden inceliyor. yazar, dine toleranslı "pasif laiklik" ve dini kamusal alandan dışlayan "dışlayıcı laiklik"i karşılaştırıyor....