flyfishingwingshootingexpo.com

Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek

YAYIN TARİHİ 2015-02-20
DOSYA BOYUTU 4,96
ISBN 6055100445
DİL TÜRK
YAZAR Abdülkadir Şenkal
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Abdülkadir Şenkal. Okumak Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek çevrimiçi şimdi çok kolay!

Ekonominin küreselleşmesi, yeni teknolojiler ve daha fazla bilgi-yoğun faaliyetlere yönelme yoluyla köklü bir dönüşümün yaşandığı ve böylece “bilgi ekonomisi” kavramının ortaya çıktığı genel kabul görmüş bir algıdır. Son yirmi yılda ortaya çıkan bilgi ekonomisi sosyoekonomik hayatta köklü değişikliklere yol açmıştır. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Ancak bilgi ekonomisinin sosyal boyutları konusunda yeterince çalışma yapılmış ya da sosyal yapıyı nasıl etkilediği anlaşılabilmiş değildir. Bilgi ekonomisinin en önemli sosyal etkisi geleneksel anlamdaki çalışmaları ve çalışanları olumsuz etkilemesidir. Artık çalışma ve çalışanlar sanayi devrimi ve sonrasında olduğundan çok farklı bir tablo ile karşı karşıyadır. Çalışmanın yok olacağı ya da eski önemini yitirdiği, birçok bilim adamı tarafından dile getirilmektedir. Bu yüzden bilgi ekonomisinin yarattığı sosyoekonomik dönüşüm önemlidir. Bilgi ekonomisinin sosyal etkileri olumsuz gözükmektedir. Bir taraftan teknolojik alanda muazzam gelişmeler yaşanırken öte yandan yoksulluk, işsizlik, gelir eşitsizliği ve sosyal dışlanma gibi sosyal sorunlar hızla artmakta ve ikili bir yapı ortaya çıkmaktadır. Bu ikili yapı bilgi ekonomisinin nimetlerinden faydalanan küçük bir kesim öte yandan zor şartlarda yaşamını sürdürmeye çalışan büyük kitlelerden oluşmaktadır. 

...ya... Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle ... Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek ... . Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Emek ve Çalışmanın Geleceği 4. Bilgi Ekonomisi. Bilgi ekonomisinin en önemli sosyal etkisi geleneksel anlamdaki çalışmaları ve çalışanları olumsuz etkilemesidir. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları3. Teknol ... Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek Abdulkadir Şenkal ... . Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği4. Ürün hakkında nasıl bilgi alırım? Siparişimi nasıl takip edebilirim? Birden fazla satıcıdan ürün alırsam nasıl gönderilir? Bilgi ekonomisinin en önemli sosyal etkisi geleneksel anlamdaki çalışmaları ve çalışanları olumsuz etkilemesidir. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği4. 38.24 TL. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Ancak bilgi ekonomisinin sosyal boyutları konusunda yeterince çalışma... Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları. 3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin tek...