flyfishingwingshootingexpo.com

Allah Dostunun DünyasındanHacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler

YAYIN TARİHİ
DOSYA BOYUTU 5,7
ISBN 9756736128
DİL TÜRK
YAZAR
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Allah Dostunun DünyasındanHacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır . Okumak Allah Dostunun DünyasındanHacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler çevrimiçi şimdi çok kolay!

Muhterem Musa Topbaş Efendi ile muhtelif zamanlarda yapılan sohbetlerin tümü Allah Dostunun Dünyasından adlı kitap, Altınoluk'ta Sadık Dânâ müstear ismiyle yazan Merrhum Üstaz Hacı Musa Topbaş Efendi Hazretleri ile yapılan mülakatlardan oluşuyor. Sevenlerine o huzur limanının hayatından kesitler sunuyor. O müeddeb insanın sözleri, guruba yönelen güneş gibi yüzünüze şavkıyor. Bu kitabı okurken; "gün geldi onu da uğurladık Mevlasına. Yüzüne bakmaya doyamadığımızı" diye iç geçiriyorsunuz... Şükür ki sohbetleri, röportajları var yanımızda: Kitaplarda... Baki kalan hoş bir sadâ ise bu kubbede; sadâların en güzeli Allah dostlarının sözleri olmalı.

...ılan... 5) Bkz. Allah Dostunun Dünyasından Hacı Mûsâ Topbaş Efendi İle Sohbetler (Hazırlayan: Erkam Yayınları) sh ... Kitapi | Allah Dostunun Dünyasından-Hacı Musa Topbaş Efendi İle... ... . 55. 7) Sâdık Dânâ, Altınoluk Sohbetleri, I, 135. 8) Bkz. Yılında Hace Musa Topbaş Efendi" konulu sohbette anıldı. Katılımcılara "Allah Dostunun Dünyasından (Hacı Musâ Topbaş Efendi ile Sohbetler)" adlı kitap hediye edildi. 4- Allah Dostunun Dünyasından - Hacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler Ömrünün son yıllarında kendisi ile yapılan ve peyderpey Altınoluk Dergisi'nde yayınlanan röportajların bir araya getirilmiş... Musa Topbaş Hoca Efendi, 1916 yılında Konya Kadınhanı'nda dünyaya gelmiştir. Hoca Efendi'nin babası Hacı Ahmet ... TOPBAŞZÂDE Musa Efendi (Musa Topbaş) | TEK YOL İSLAM ... ... Musa Topbaş Hoca Efendi, 1916 yılında Konya Kadınhanı'nda dünyaya gelmiştir. Hoca Efendi'nin babası Hacı Ahmet Hamdi Efendi de Yüce Allah'a gönülden bağlı değerli bir insandı. Muhterem Musa Topbaş Efendi ile muhtelif zamanlarda yapılan sohbetlerin tümü Allah Dostunun Dünyasından adlı kitap, Altınoluk'ta Sadık Dânâ müstear ismiyle yazan Merrhum Üstaz Hacı Musa... Muhterem Musa Topbaş Efendi ile muhtelif zamanlarda yapılan sohbetlerin tümü Allah Dostunun Dünyasından adlı kitap Altınoluk'ta Sadık Dânâ müstear ismiyle yazan Merrhum Üstaz Hacı Musa... Büyük dedesi Topbaşzâde Ahmed Kudsî Efendi, Mevlânâ Halid-i Bağdâdî hulefâsındandı. 4- Allah Dostunun Dünyasından - Hacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler Ömrünün son yıllarında kendisi... Şimdi adı var ama yaşayan çok az!.." (Bkz. Sâdık DÂNÂ, Altınoluk Sohbetleri, V, 38, 40, 67-68; Allah Dostunun Dünyasından Hacı Mûsâ Topbaş Efendi ile Sohbetler, s. 97). 5) Bkz. Allah Dostunun Dünyasından Hacı Mûsâ Topbaş Efendi İle Sohbetler (Hazırlayan: Erkam Yayınları) sh. 55. 7) Sâdık Dânâ, Altınoluk Sohbetleri, I, 135. 8) Bkz....