flyfishingwingshootingexpo.com

Şikeste

YAYIN TARİHİ 2015-11-02
DOSYA BOYUTU 7,77
ISBN 9750831232
DİL TÜRK
YAZAR Türker Ayyıldız
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Şikeste PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Türker Ayyıldız. Okumak Şikeste çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Kazandım” demişti en son karşılaşmalarında. Ağzının içinde tüm dünyayı ezer gibi söylemişti. Bozkırın orta yerinde hiç kimse bir şey kazanamamıştı oysa. Daha ilk kitabıyla Orhan Kemal Öykü Ödülü alan Türker Ayyıldız’ın ikinci öykü kitabı Yapı Kredi Yayınları’nda. Vapurlara Küsmek ile 2011 Orhan Kemal Öykü Ödülü’nü alan yazar ‘’Şikeste’’ ile öykücülüğümüzdeki yerini perçinliyor. “Şikeste”, kırık, kırılmış, yenilmiş, bozulmuş, hezimete uğramış, kırgın, incinmiş, kederli anlamlarına gelen, Farsça kökenli ve artık geçmişte kalmış kelimelerimizden. Türker Ayyıldız’ın, ikinci kitabına bu adı vermesinin sebebi, yazdığı öykülerin tam da bu anlamları kuşanmış olmalarından kaynaklanıyor. Gerçekten de kazanmanın ya da kaybetmenin önemsiz olduğu durağan hayatlar, beklenmedik bozgunlara açık yürekler, büyük kırılmaların sıradanlaşması vs. Şikeste, işte böylesi on dört öyküden oluşuyor. Şikeste’de toplumun kıyısında kalmış kırgın ve yıkık, dayanıklı ve bıçkın insanların canlı hikâyeleri etkili bir dille anlatıyor. 

...)Kirilmiş, Kirilma, Gönlün Burulmasi, Kirilmasi Ve Bir Şeye Üzülmesi ... Şikeste Ne Demek? | Şikeste Anlamı Nedir? | Şikeste ... . Sizde içinde Şikeste kelimesi geçen bir şeyler paylaşın ! Şikeste kelimesi anlamı 40 defa okunmuştur. şikeste ne demek? - 1 sözlük, 1 sonuç. Güncel Türkçe Sözlük. şikeste anlamı sf. esk. 1. Kırılmış, kırık. 2. mec. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve birçok dilde anlamı. şikeste TDK sözlük. sıfat, eskimiş Farsça şikeste 1 . Kırılmış, kırık. 2 . mecaz Y ... Şikeste - Nedir Ne Demek ... . sıfat, eskimiş Farsça şikeste 1 . Kırılmış, kırık. 2 . mecaz Yenilmiş, yenik düşmüş. Şikeste-hitır = Hatırı kırılmış. 3. Tâlik yazısının bir çeşidi Şikeste'yi çok İyi. şikeste anlamı nedir? Sor Nedir Rüya Tarih İsim Bitki Sağlık. , ŞÃKESTE olarak da bilinir, kuralları kırılarak (Farsça şikeste: “kırıkâ€) yazılan nestalik yazı. Türkiye'de fazla tutulmamış olan şikeste, Bâb-ı Fetva'da pek yalın sayılacak bir şekilde kullanılmıştır. Kıran. Yenilme, mağlubiyet. ŞİKESTE: f. Kırılış, yeniliş, mağlub olmuş. Kırık. f. Arzunun olamaması, yerine gelmemesi. Hayâl kırıklığı, inkisar-ı hayâl. BAL-ŞİKESTE Yazma Eser (Hat-Tezhip-Ebru-Cilt-Minyatür) Terimi Olarak Şikeste: Eski yazı çeşitlerinden birinin adıdır. Kırma da denilir. Ayrıca talik yazının bir çeşidine de şikeste denir. şikeste Kırılmış, kırık. demektir. 3 tane anlamı bulunmaktadır. şikeste kelimesinin anlamı. şikeste için 3 adet anlam bulundu. ŞİKESTE. شكسته. Nesta'lik yazının süratle ve kaideleri kırılarak yazılan şekli. TA'LİK Altı çeşit yazının dışında İran'da ortaya çıkan kadîm bir yazı türü. ŞİKESTE. şikeste kelimesinin türkçe anlamına dair cevap bulabileceğiniz yerli ve yabancı sözl...