flyfishingwingshootingexpo.com

Kur'an'la Yaşayanlar

YAYIN TARİHİ 2011-09-21
DOSYA BOYUTU 6,76
ISBN 6051310206
DİL TÜRK
YAZAR Metin Karabaşoğlu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kur'an'la Yaşayanlar PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Metin Karabaşoğlu. Okumak Kur'an'la Yaşayanlar çevrimiçi şimdi çok kolay!

Günlerden bir gün, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, güzel sesli sahabi Abdullah b. Mes’ud’a:“Kur'ân’ı bana oku!” diye ricada bulundu.İbn Mes’ud şaşırmıştı. Hayretle:“Sana indirilmiş bulunan Kur’ân’ı mı sana okuyayım?” diye sordu.Peygamber Efendimiz, bunun üzerine:“ Evet!” dedi ve ekledi: “Ben onu kendimden başkasından dinlemeyi de seviyorum!”Resûlullah aleyhissalâtu vesselâmın bu ricası ve izahı üzerine, İbn Mes’ud Nisa sûresini okumaya başladı. Nisa sûresi ki, Abdullah b. Mes’ud’un “Dünya ve içindeki hiçbir şeye değişmem” dediği beş âyet de bu sûrenin içinde yer alıyordu.İbn Mes’ud, sûrenin başından başlayarak, “Her ümmete bir şahit getirdiğimiz ve seni de onlar üzerinde şahit kıldığımız zaman, o kâfirlerin durumları nasıl olacak?” mealindeki 41. âyete kadar gelmişti.Bu âyeti okuduğunda, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, İbn Mes’ud’a:“ Dur!” dedi.Abdullah b. Mes’ud durdu ve dönüp Resûlullah aleyhissalâtu vesselâma baktı. Bir de ne görsün! İki gözünden de yaşlar akıyordu.Buharî, Fedâilu'l-Kur'ân 32, 33, 35; Müslim, Musâfırin 247, (700); Tirmizî, Tefsir, Nisa, (3027, 3028); Ebü Davud, ılm 13, (3668).

...oğlu. yaşayan kur'an. şükela: tümü | bugün ... Genç Dergi / Kur`Ân`La Yaşayanlar ... . - kuran'ın ana derdi allah'a inanıp inanmamak değildir. geldiği toplumda zaten allah inancı vardır. ana dert; bozuk düzeni, adaletsizliği, toplumdaki zengin yoksul... Trabzon'da 45 yıl önce fındık bahçesinde başına mermi isabet eden ve hayati tehlikesi olduğu için de çıkarılmayan 54 yaşındaki vatandaş sağl�... Burada 10 gün boyunca tedavi gören Öztürk, daha sonra vücudundaki kurşunla yaşamak zorunda kaldı ve taburcu edildi. Ama o 3 üç TL'lik kurşunla bir can yok olur. ... Yasayan Kuran Ihsan Eliacik Metin : Free Download... : Internet Archive ... . Ama o 3 üç TL'lik kurşunla bir can yok olur. ...çıkarılamayan mermi çekirdeği ile yaşamak zorunda kalan Yakup Çakmak, birçok İftara kalan süre 00:00:00. Hayat 45 yıldır kafasında kurşunla yaşıyor. PAYLAŞ. Şair İkram Gökhan Akcebe isimli şaire ait Kurşunla Yaşamak adlı şiiri okumak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Bir kurşunla yaşamak gibiydi, seninle birlikte yaşlanmak. Bir vicdan ki; her çağda, zulmün uşaklarına, Adâleti haykırır, Kur'ân'ı yaşadıkça... Bir gönül ki; paklanır, kin ve kibirden yana; 'Yer ile yeksân' olur, Kur'ân'ı yaşadıkça.... Haberler > Türkiye Haberleri > 9 yaşından beri başında kurşunla yaşıyor....