flyfishingwingshootingexpo.com

Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul (Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri)

YAYIN TARİHİ 2018-05-12
DOSYA BOYUTU 7,46
ISBN 6052967652
DİL TÜRK
YAZAR Mert Ağaoğlu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul (Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mert Ağaoğlu. Okumak Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul (Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri) çevrimiçi şimdi çok kolay!

18. YÜZYILIN İKİNCİ YARISINDA İSTANBUL Osmanlı İmparatorluğu 18. yüzyıla, savaşlarda alınan mağlubiyetler neticesinde imzalanan anlaşmalarla ilk kez büyük toprak kayıpları yaşayarak girmişti. Bu yüzyılda özellikle Osmanlı askerî teknolojisinin Batı karşısında gerilediği gözlemlenmektedir. Batı üzerindeki nüfuzunu ve üstünlüğünü kaybeden Osmanlı, gözünü Avrupa’ya özellikle de Fransa’ya çevirmiş, bu yüzyılda askerî eğitim ve sanat alanında yenileşme çabaları yaşanmıştır. Batılılaşma çabaları olarak da adlandırılan bu yenileşme hareketleri içinde mimarî önemli bir yer tutmaktadır. 18. yüzyılın ikinci yarısında bu durumu somut olarak yansıtan pek çok eser vücuda getirilmiştir. Bu eser, Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul’da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. Bunun yanında, çalışmada adı geçen eserler bulundukları bölge ve banîleri açısından da mukayese edilmiştir.

...Osmanlı Batılılaşması bağlamında. ... Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında... ... .. 21.60 TL. Bu eser, Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. 27.20 TL. Bu eser, Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. Bu eser Sultan III. Mustafa ve Sultan ... Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında... ... . Bu eser Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. Mert Ağaoğlu tarafından kaleme alınan Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri Pdf İndir isimli 233... Bu eser, Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da i...