flyfishingwingshootingexpo.com

Zamanımızın Avrupa Siyasi Tarihi (1928-1929 Ders Notları)

YAYIN TARİHİ 2018-05-16
DOSYA BOYUTU 9,22
ISBN 6052194331
DİL TÜRK
YAZAR Yusuf Akçura
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Zamanımızın Avrupa Siyasi Tarihi (1928-1929 Ders Notları) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Yusuf Akçura. Okumak Zamanımızın Avrupa Siyasi Tarihi (1928-1929 Ders Notları) çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Beyler, tarih mütalâasında, insanı müteselli eden bir nokta işte budur: Beşeriyet kimin olduğuna aklımız ermeyen kavî ve muktedir bir el tarafında yavaş olsa da zikzaklar yapsa da gerilemelerle karışık bulunsa da her halde ilerlemektedir. Amma beşeriyetin bu terakkî ve tekâmülü siyanen olmuyor; hatta bir kısım beşeriyetin terakkîsi, diğer bir kısmın tedennîsi ile ancak hâsıl olabiliyor; bu da bir vakıadır. Bu seneki derslerimizde, ulûm-ı tabiiyeden, siyaset sahasında intikal etmiş olan Darvin Kanunundan bahsetmiştim. Bütün kâinatta hayat sahiplerinin devam ve beka ve tekâmülü ancak niza ile kaim olduğundan kim şüphe edebilir? Bu nizada zaif olanlar, kavîlerin daha kavî olması için kurban gitmektedirler. Devam ve beka için maddeten ve manen kuvvet ve kudret lâzımdır.”

...m yılı: 2018.00000000. "Beyler, tarih mütalaasında, insanı müteselli eden bir nokta işte budur: Beşeriyet kimin olduğuna aklımız ermeyen kavi ve muktedir bir el tarafında yavaş olsa da zikzaklar yapsa da gerilemelerle ... Zamanımızın Avrupa Siyasi Tarihi 1928 1929 Ders Notları ... ... Hızlı Mesaj. Öneri Kutusu. "Beyler, tarih mütalaasında, insanı müteselli eden bir nokta işte budur: Beşeriyet kimin olduğuna aklımız ermeyen kavi ve muktedir bir el tarafında yavaş olsa da zikzaklar... 19.50 TL. "Beyler, tarih mütalaasında, insanı müteselli eden bir nokta işte budur: Beşeriyet kimin olduğuna aklımız ermeyen kavi ve muktedir bir el tarafında yavaş olsa da zikzaklar yapsa da... Yusuf Akçura. Beyler, ... Zamanımızın Avrupa Siyasi Tarihi (1928-1929 Ders Notları) ... ... 19.50 TL. "Beyler, tarih mütalaasında, insanı müteselli eden bir nokta işte budur: Beşeriyet kimin olduğuna aklımız ermeyen kavi ve muktedir bir el tarafında yavaş olsa da zikzaklar yapsa da... Yusuf Akçura. Beyler, tarih mütalaasında, insanı müteselli eden bir nokta işte budur: Beşeriyet kimin olduğuna aklımız ermeyen kavi ve muktedir bir el tarafında yavaş olsa da zikzaklar yapsa da......