flyfishingwingshootingexpo.com

Dirim KurguŞiirde Polilektik Akış ve Heterotopya

YAYIN TARİHİ 2010-12-16
DOSYA BOYUTU 6,13
ISBN 9944446716
DİL TÜRK
YAZAR Murat Üstübal
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Dirim KurguŞiirde Polilektik Akış ve Heterotopya PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Murat Üstübal. Okumak Dirim KurguŞiirde Polilektik Akış ve Heterotopya çevrimiçi şimdi çok kolay!

Şiir, tekil söylemlerin elitleştirici yanını ortaya koyan bir üst-dile değil, bir başka- dil yaratımına tekabül eder. Hatta dilin yalnızca bir karşı çıkış olmadığı, anarşist söylemsel yanının yeniden yapma ve zenginleştirme adına varolduğu söylenirken şiirin karşı-dil olarak tariflenmesine de belli ölçülerde karşı çıkılır. Yani bir diyalektik karşı çıkış, varolan bir göstergenin karşısına verili başka bir göstergeyi çıkarmayı vaat ettiği için varlığın heterojen evrelerini ihmal etme riskini taşır. Her tekil söylem heterojen ve iç içe geçmiş kozmopolit yapıların o an içindeki görüntüsüdür. Dolayısıyla tekil söylemler karşı çıkışları olsa bile onu mutlaklaştıramayacak kadar farklı tipte süreçleri ortaya döken yaratıcı söylemlerdir.Bir anlamda, Foucaultcu heterotopya, Deleuzecü yersizyurtsuzlaşma ile köksap (rhizom) ve Derridacı yapısöküm sadece felsefi aşkınlaştırıcı yapılar olmaktan çıkıp tekil olanın tekilliğinin içeriğini sorgulayan, o tekilliğin ötekiyle ilişkisini ve bağlamını ortaya çıkarmaya soyunan, çoğulluğun da tekilliğin keşfiyle mümkün olduğunu düşünen içkin-aşkın arasındaki varlıksal anlara bir gönderme niteliği taşır. Diyalektiğin ikili yapıları yerine çoğul yapıların çoğul bir düzenek içinde çoğul bir ilişkilenme, gerilim ve bağıntıya girdiği polilektik yeni bir yapı oluşur böylece.Şiirin belirli yapılara hapsedilmesini diriliğinin önündeki en büyük engel olarak gören Murat Üstübal’ın dizge dışı poetika arayışını yansıtan Dirim Kurgu günümüz Türk şiirindeki arayışların önemli bir boyutunu oluşturmaktadır.

...u Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya ... Dirim KurguŞiirde Polilektik Akış ve Heterotopya ... . 11.11 +KDV. Dirim Kurgu Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya. Ebabil Yayınları. 17.60. Şiir, tekil söylemlerin elitleştirici yanını ortaya koyan bir üst-dile değil, bir başka dil yaratımına tekabül eder. Dirim Kurgu / Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Murat Üstübal kitapları ve Ebabil 2010 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... kitaphanen.com´da uygun fiyata Ebabil ... Dirim Kurgu Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya ... ... kitaphanen.com´da uygun fiyata Ebabil Yayıncılık markalı Dirim Kurgu Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya 9789944446716 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Dirim Kurgu Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya, Murat Üstübal satışı Sonteklif'te. Fiyat ve özelliklerini inceleyin, güvenle satın alın. 15670137. Dirim Kurgu Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya. Ebabil Yayınları. 19.80. Şiir, tekil söylemlerin elitleştirici yanını ortaya koyan bir üst-dile değil, bir başka dil yaratımına tekabül eder. Dirim Kurgu Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya. Ebabil Yayınları. 15.84. Şiir, tekil söylemlerin elitleştirici yanını ortaya koyan bir üst-dile değil, bir başka dil yaratımına tekabül eder. ...çoğul bir düzenek içinde çoğul bir ilişkilenme, gerilim ve bağıntıya girdiği polilektik yeni bir yapı oluşur böylece. Dirim Kurgu günümüz Türk şiirindeki arayışların önemli bir boyutunu oluşturmaktadır. ...çoğul bir düzenek içinde çoğul bir ilişkilenme, gerilim ve bağıntıya girdiği polilektik yeni bir yapı oluşur böylece. Dirim Kurgu günümüz Türk şiirindeki arayışların önemli bir boyutunu oluşturmaktadır. Dirim Kurgu Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya. Yayınevi / Marka: Ebabil Yayıncılık. Barkod: 9789944446716. Dirim Kurgu Şiirde Polilektik Akış ve Heterotopya Ebabil Yayınları ...söylemlerdir.Bir anlamda, Foucaultcu heterotopya, Deleuze'cü yersiz yurtsuzlaşma ile köksap... Dirim Kurgu Murat Üstübal. Ve Dirim çıkışları varolan başka yapılara farklı çıkarmaya bir koyan Dirim ve heterojen ...