flyfishingwingshootingexpo.com

18. ve 19. Yüzyıllarda Karadeniz'de Bir Kıyı Kenti Akçakoca

YAYIN TARİHİ 2008-01-01
DOSYA BOYUTU 5,41
ISBN 9756480892
DİL TÜRK
YAZAR Yrd. Doç. Dr. Zeynel Özlü
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin 18. ve 19. Yüzyıllarda Karadeniz'de Bir Kıyı Kenti Akçakoca PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Yrd. Doç. Dr. Zeynel Özlü. Okumak 18. ve 19. Yüzyıllarda Karadeniz'de Bir Kıyı Kenti Akçakoca çevrimiçi şimdi çok kolay!

18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan, kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütünleştiği Akçakoca, Osmanlı Devleti'nin odun ve kereste ihtiyacının karşılandığı önemli taşra kentlerinden birisidir. Kentin liman kenti olması kır ve kent alanlarının birlikte gelişmesinde etkili olmuştur. Kitap islam kent nüfus dokusunda olup olmadığı merak edilen "zenginler ; mahallesi" olgusunu Akçakoca Örneği ile ispat etmekte, Akçakoca'da yaşayan bazı ailelere, atalarından tevarüs eden meslek ve sosyal statülerini takip etmede rehberlik yapmakta, bu bağlamda kentin sosyal, ekonomik ve idari tarihini tahlilî ve karşılaştırmalı olarak ortaya koymaktadır.Çalışma sadece monografik nitelikler taşıyan bir araştırma olmayıp, 18. ve 19. yüzyılla ilgili değerlendirmeleriyle 20. yüzyılda kentte meydana gelen sosyal ve ekolojik varyantları takip etmede önemli ipuçları vermektedir.Elinizdeki kaynak, istanbul Başbakanlık Osmanlı Arşivi ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Arşivi'nde bulunan ve Akçakoca'ya ilişkin bilgilerin yer aldığı tüm orijinal kaynakları geniş çaplı olarak incelemektedir.

...nın karşılandığı... Kitap hakkında: 18 ... 18. ve 19. Yüzyıllarda Karadeniz'de Bir Kıyı Kenti Akçakoca, Zeynel... ... . ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan, kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütünleştiği Akçakoca, Osmanlı Devleti'nin odun ve kereste ihtiyacının... - 12 AY TAKSİT - KAPIDA ÖDEME - WhatsApp & BİP: 0538 689 19 24. 18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan, kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütüleştiği Akçakoca... 18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir k ... (PDF) 18. ve 19. Yüzyıllarda Karadenizde Bir Kıyı Kenti Akçakoca... ... ... 18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan, kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütüleştiği Akçakoca, Osmanlı Devleti'nin odun ve kereste ihtiyacının karşılandığı önemli taşra... 18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan, kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütüleştiği Akçakoca, Osmanlı Devleti'nin odun ve kereste ihtiyacının karşılandığı önemli taşra... 18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan, kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütüleştiği Akçakoca, Osmanlı Devleti'nin odun ve kereste ihtiyacının karşılandığı önemli taşra... 18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan, kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütünleştiği Akçakoca, Osmanlı Devleti'nin odun ve k.. Zeynel Özlü. 18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan, kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütünleştiği Akçakoca... 18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan, kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütüleştiği Akçakoca, Osmanlı Devleti'nin odun ve kereste ihtiyacının karşılandığı önemli taşra... 18. ve 19. yüzyıllarda mütevâzi bir kıyı ve orman kenti olan kentin fiziksel dokusunun bireyle adeta bütünleştiği Akçakoca O...