flyfishingwingshootingexpo.com

İslam'da Sakal ve Kılık-Kıyafet

YAYIN TARİHİ 2014-12-08
DOSYA BOYUTU 6,78
ISBN
DİL TÜRK
YAZAR Cemaleddin Hocaoğlu (Kaplan)
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İslam'da Sakal ve Kılık-Kıyafet PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Cemaleddin Hocaoğlu (Kaplan). Okumak İslam'da Sakal ve Kılık-Kıyafet çevrimiçi şimdi çok kolay!

Elinizdeki eser ilk olarak 1980’li yıllarda Türkiye’de (Ankara,tarihsiz) basılmış, ardından yine farklı yerlerde tıpkı basımı yapılarak neşredilmiştir. Yayınevimizce tekrar gözden geçirilen eser elinizdeki son şekline ulaşmış olarak istifadeye sunulmuştur. Elinizdeki eser dinimizin erkekler ve kadınlar hakkında ortaya koyduğu kılık-kıyafet hakkındaki hükümlerini ele alan, sakal bırakmanın ehemmiyeti ve hükmünü Ehl-i Sünnet ve’l Cemaat’e göre ehl-i imana öğreten kıymetli bir eser olup, aynı zamanda yapılması sünnet olan ve yasak olan ve ne yazık ki günümüzde hayatımıza bir şekilde girmiş olan yasakları hatırlatan mühim bir kitaptır.

...t, şekilcilik bu kadar önemsizdi, öyleyse neden bu hep ... Şeriat Hükümleri ve Hikmetleri - Örtünmek (Kılık-Kıyafet) ... ... Çünkü sakal, "şeâir-i İslamiyye"den, yani doğrudan İslam'ı gösteren, ona işaret eden alametlerden, sembollerdendir. Madem kılık kıyafet, şekilcilik bu kadar önemsizdi, öyleyse neden bu hep... Elinizdeki eser dinimizin erkekler ve kadınlar hakkında ortaya koyduğu kılık-kıyafet hakkındaki hükümlerini ele alan, sakal bırakmanın ehemmiyeti ve hükmünü Ehl-i Sünnet ve'l Cemaat'e göre... Madem kılık kıyafet şekilcilik bu kadar önemsizd ... İslam'da Sakal ve Kılık-Kıyafet ... ... Madem kılık kıyafet şekilcilik bu kadar önemsizdi öyleyse neden bu hep Müslümanların aleyhine Kim ne derse desin sakal ve kıyafet konusu doğrudan şahsiyeti ve zihniyeti gösterdiğinden çok önemlidir....