flyfishingwingshootingexpo.com

İşçi Sınıfının Sendikal ve Siyasal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir YaşamSırrı Öztürk'ün Kısa Biyografisi

YAYIN TARİHİ 2010-10-20
DOSYA BOYUTU 8,69
ISBN 9754311815
DİL TÜRK
YAZAR Kollektif
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İşçi Sınıfının Sendikal ve Siyasal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir YaşamSırrı Öztürk'ün Kısa Biyografisi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okumak İşçi Sınıfının Sendikal ve Siyasal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir YaşamSırrı Öztürk'ün Kısa Biyografisi çevrimiçi şimdi çok kolay!

“İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam” isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir katkı niteliğindedir.Elimizdeki kısa biyografi Kolektifimiz’e ısrarla yönetilen sorulara bir ölçüde cevap olabilmesi, bazı tarihsel olay ve olguların Sırrı Öztürk ile Kolektifimiz’in yorumu ve anlatımıyla aktarılması, gelecekte yüz yıllık sınıf mücadelesi tarihimize kafa yorup çalışma yapmak isteyecek genç kuşaklara bir ön çalışma, belge bırakılabilmesi amacı ile hazırlanmıştır.Sırrı Öztürk’ün eserleri incelendiğinde onun ideolojik, politik ve örgütsel konumu net biçimde öğrenilecektir. Belgelidir. O, Proletaryanın yetiştirdiği kimliği ile tüm yaşamında ideolojik çalışmaların işçi sınıfının en militan ve en ileri unsurlarıyla buluşup bütünleşmesinin kavgasını vermiştir. Her zaman ve koşulda PARTİ diye söze başlamış ve bunun bilince çıkarılmasına çalışmıştır. Aşırı teorisizme ve entelektüalizme kaymış “aydın” kavgalarının karşısına ve de sosyal sınıf ve sosyolojik emekçi halklar temelinden kopmuş bir “Marksizm” anlayışı yerine pratik örgütçü çabaları öne çıkarmış, Proletaryanın kendisi için sınıf olma mücadelesinin yetiştirdiği kadroların tüm Kurum ve Kurul’larda söz ve karar sahibi olmasının önemini vurgulamıştır.Devrimci tarihimizi anlamak, bu süreçte mücadelenin ateşinden gelen insanlarımızın arayış ve yönelişlerini, özelliklede kimlik ve kişiliklerini ayrıntılı öğrenmek, böylelikle bazı değerlendirmelerde bulunmak günümüzde daha çok öne çıkmıştır.“Somut durumun somut tahlili” Devrimci Hareket içinde rol ve sorumluluk alanların konumundan koparılarak yapılamaz. Tarihimizdeki kimlik ve kişiliklerin rolü nesnel gerçeklikle genç kadrolara aktarılmalıdır.Bu kısa biyografinin hazırlanmasında tarihsel bir anlatım yöntemi izlenmemiştir. Aksine ve özellikle olay-olgu-kişi-örgüt-süreç vb. ile ilgi-ilişki-benzerlik kurulabilmesi amaçlanmış, bu düşünce ile zaman zaman gelecekte ve geçmişte yer alan anlatımlara yer verilmiştir.Devrimci tarih ve geleneklerimiz arasında tutarlı İşçi-Kitle, Gençlik-Kitle, Köylü-Kitle, Asker-Kitle çalışmalarında kimi rol ve sorumluluklar üstlenmiş bir Proleter Devrimcinin kısa yaşam öyküsünü bu düşüncelerin uzantısında yayımlanmasını uygun ve doğru buluyoruz.

...Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir ... İşçi Sınıfının Sendikal ve Siyasal Birliği Davasına Adanmış... ... ... İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevind.. 2.91 €. "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir katkı... Ali Özdoğu. İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam isimli ... İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış... ... ... Ali Özdoğu. İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir... 11.90 TL. "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir... Ürün Bilgisi. "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir... "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir katkı... Stoktan Teslim! "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir... "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir katkı... "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir katkı... 11.20 TL. "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir... İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevind.. "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa biyografi dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki sevindirici gelişmelere özgün bir katkı... "İşçi Sınıfının Siyasal ve Sendikal Birliği Davasına Adanmış Proleter Devrimci Bir Yaşam" isimli kısa bi...