flyfishingwingshootingexpo.com

DelalZilan Katliamı ve Gerçekleri

YAYIN TARİHİ 2011-03-01
DOSYA BOYUTU 3,62
ISBN 6054427154
DİL TÜRK
YAZAR Kemal Basooğlu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin DelalZilan Katliamı ve Gerçekleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Kemal Basooğlu. Okumak DelalZilan Katliamı ve Gerçekleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Ölüm, ateş ve zulmün bir arada olduğu o günlerde, Zilan'da tam anlamı ile bir cehennem yaşatılmıştır. İnsanlar şaşkın bir şekilde canlarını kurtarmaya çalışırlarken, milislerin ise keyiflerine diyecek yoktur.Güya Zilan'da isyan olmuş. İsyanı bastırmak için İbrahim Bey veDerviş Bey'in emirleri ile bütün boşaltılan köyler, içindeki eşyaları ile birlikte ateşe verilerek yakılır. Bu şekilde yakılan köy sayısı 40'ın üstündedir. Sağ görülen insanlar öldürülür. Hitler'in "Allah'a insansız bir dünya teslim edeceğim" dediği gibi, Katil Derviş de, "Türkiye'ye, insansız bir Zilan" mı bırakmak istedi.Peki, Zilan'daki ev kadınının elinde ne vardı? Yaşlı, yürüyemeyen zavallı ihtiyarlar hangi enerji ve hangi güçle isyan edeceklerdi? Çocuklara bebelere ne demeli? Farz edelim bunların hepsi asidirler, isyan ettiler, Peki, bu isyancılar hangi mahkemede yargılandı? Yok, o da yok. Peki ne var? Hemen söyleyeyim; zulüm, ateş, ölüm, talan, soykırım, sadistlik ve yargısız infazlar var. Buna isyan demenin ya da isyan olarak kabul etmenin ne amaca hizmet ettiğini, az çok aklıselim olan anlar. Bu katliamı, Kürt Kadınları, Kürt ihtiyarları, Kürt çocukları ve bebeleri yaşadı.

...mı ve Gerçekleri,Do Yayınları,Kemal Basoğlu ... Kürd Tarihi: Zilan Katliam Tanığı ... ... Susak, o günden beri yakınlarından haber alamadığını belirtirken, Erciş ilçe merkezinde oturan yakınları ise, Susak'ın anlattıklarını doğrulayarak, yıllardır görüşmediklerini belirttiler. Geliye Zilan katliamı. 12 TL. Güya Zilan'da isyan olmuş. İsyanı bastırmak için İbrahim Bey ve Derviş Bey'in emirleri ile bütün boşaltılan köyler, içindeki eşyaları ile birlikte ateşe verilerek yakılır. Bugünden tam 89 yıl önce, 13 Temmuz 1930 ta ... Delal Zilan Katliamı ve Gerçekleri,Do Yayınları,Kemal Basoğlu, ... . Bugünden tam 89 yıl önce, 13 Temmuz 1930 tarihinde Van'ın Erciş ilçesinde yer alan Zilan Dersi bölgesinde (Geliyê Zilan) 44 köy ateşe verilerek, binlerce kişi katledildi. Zilan Katliamının Delirttiği Hayatlar… Zamanın Türk Basınından Katliam açıkça dest...