flyfishingwingshootingexpo.com

Kapitalizm Demokrasiye Karşı Tarihsel Maddeciliğin Yeniden Yorumlanması

YAYIN TARİHİ 2003-08-19
DOSYA BOYUTU 9,74
ISBN 9750501527
DİL TÜRK
YAZAR Ellen Meiksins Wood
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kapitalizm Demokrasiye Karşı Tarihsel Maddeciliğin Yeniden Yorumlanması PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ellen Meiksins Wood. Okumak Kapitalizm Demokrasiye Karşı Tarihsel Maddeciliğin Yeniden Yorumlanması çevrimiçi şimdi çok kolay!

Ellen Meiksins Wood'a göre komünizmin çöküşünden sonra Marksizm kuramı ve bu kuram açısından kapitalizmin eleştirisi her zamankinden çok önem kazanmış ve gerkli olmuştur. Günümüzdeki sol entellektüel akımlar "post-modern" parçalanmışlığa, "farklılıklara", olasılıklara ve "kimlik politikalarına" vurgu yaparken, bırakın kapitalist sisteminin eleştirisini, düşünsel olarak bile kapitalizme hemen hemen hiç yer vermekektedir. Wood, bu kitapta tarihsel maddeciliğin eleştirel programını, onun temel kavramlarını yeniden tanımlayarak canlandırıyor, tarih kuramını orijinal ve yaratıcı biçimde yeniden ele alıyor; toplumsal ilişkiler sistemi ve siyasi iktidar açılarından kapitalizmin özgüllüğünü tanımlıyor.

...rihsel maddeciliğin eleştirel programını, onun temel kavramlarını yeniden ve demokrasinin, kapitalizmin koyduğu sınırların ötesine nasıl geçebileceğine ilişkin sorular soruyor ... Kapitalizm Demokrasiye Karşı Tarihsel Maddeciliğin Yeniden... ... . Wood, bu kitapta tarihsel maddeciliğin eleştirel programını, onun temel kavramlarını yeniden ve demokrasinin, kapitalizmin koyduğu sınırların ötesine nasıl geçebileceğine ilişkin sorular soruyor. Wood, bu kitapta tarihsel maddeciliğin eleştirel programını, onun temel kavramlarını yeniden ve demokrasinin, kapitalizmin koyduğu sınırların ötesine nasıl geçebileceğine ili ... Kapitalizm Demokrasiye Karşı / Tarihsel Maddeciliğin Yeniden... ... . Wood, bu kitapta tarihsel maddeciliğin eleştirel programını, onun temel kavramlarını yeniden ve demokrasinin, kapitalizmin koyduğu sınırların ötesine nasıl geçebileceğine ilişkin sorular soruyor. Wood, bu kitapta tarihsel maddeciliğin eleştirel programını, onun temel kavramlarını yeniden ve demokrasinin, kapitalizmin koyduğu sınırların ötesine nasıl geçebileceğine ilişkin sorular soruyor. Wood, bu kitapta tarihsel maddeciliğin eleştirel programını, onun temel kavramlarını yeniden ve demokrasinin, kapitalizmin koyduğu sınırların ötesine nasıl geçebileceğine ilişkin sorular soruyor. Kapitalizm demokrasiye karşı: Tarihsel maddeciliğin yeniden yorumlanması= Democracy against capitalism: Renewing historical materialism/Ellen Meiksins Wood;çev. Şahin Artan. Yorumlar. Açıklama. Kapitalizm Demokrasiye Karşı. Ellen Meiksins Wood. Yordam Kitap....