flyfishingwingshootingexpo.com

Bir Yeniçerinin Hatıratı

YAYIN TARİHİ 2003-05-23
DOSYA BOYUTU 5,56
ISBN 9756596120
DİL TÜRK
YAZAR
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bir Yeniçerinin Hatıratı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır . Okumak Bir Yeniçerinin Hatıratı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Üsküp'ün batısında yer alan Novobrdo (Novoberda)'nın 1463'deki fethi sırasında devşirilen ve yeniçeri yapılan Konstantin Mihailloviç'in Türklerin dini ve yaşamları, Osmanlı devletinin sosyal ve askeri yapısı, ilk Osmanlı hükümdarlarından itibaren girişilen savaşlar, özellikle Fatih Sultan Mehmed'in İstanbul'un fethi dahil olmak üzere yaptığı seferlerle ilgili genelde görgü şahidi olarak verdiği bilgiler, esere hatırat özelliği yanında bir kronik değeri de katmakta ve eseri Osmanlı tarihinin kaynakları arasına sokmaktadır.Hristiyan alemine yönelik, "düşmanını tam" anlamında ve Türklerin nasıl yenilebileceğine dair verilen bilgiler ve bu amaçla Hristiyan hükümdarla yapılan tavsiye ve çağrılar, eserin diğer önemli bir özelliğini oluşturmaktadır.

...r şekilde yansıtır. Osmanlı'daki adet ve gelenekler, savaş ve yönetim mekanizmalarını ... Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı | bkmkitap.com ... ... Adı: Bir Yeniçerinin Hatıraları Yazar: Konstantin Mihailoviç Kitabın türü: Anı-Mektup-Günlük, Tarih Orijinal adı: Memoires D'un Janissaire Yayınevi: Ayrıntı Yayınları. Dosya Türü : epub Boyutu :907 KB. Abone olduğunuz için teşekkürler! Lütfen e-posta kutunuzu kontrol ediniz. Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı Ciltli Kemal Beydilli Pınar Yayınları. 40 TL. ...desteğiyle ocak hakkında bilinmeyen hususlara ışık tutuyor.Kemal Beydilli'ni ... Bir Yeniçerinin Hatıraları - %35 İndirimli - Konstantin Mihailoviç ... . 40 TL. ...desteğiyle ocak hakkında bilinmeyen hususlara ışık tutuyor.Kemal Beydilli'nin hazırladığı Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı dönemin siyasi ve kültürel ortamını başarılı bir şekilde yansıtır. Çıkmanın azâd edilme veya "serbest olma" olarak kabul edilmesi,8 haliyle daha önceki hukûkî statünün bir nev'î kölelik olduğu imâsını içinde taşır. Osmanzade Hüseyin Vassaf - Hicaz Hatıratı. 26.13 TL. Onun Türk Kroniği (Kronika Turecka) adıyla Çekçe ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Pamietniki Janczara) adıyla Lehçe neşredilen eseri döneme dair pek çok gelişmeyi anlaşılır ve sade bir üslupla... 26 TL. Onun Türk Kroniği (Kronika Turecka) adıyla Çekçe ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Pamietniki Janczara) adıyla Lehçe neşredilen eseri döneme dair pek çok gelişmeyi anlaşılır ve sade bir üslupla... Yeniçeri kavramını çeşitli yönleriyle ele alındığı kitapta Osmanlı hizmetinde bulunan bir yeniçerinin sonraki yıllarda Osmanlılar hakkındaki ilginç görüşlerine yer veriliyor....