flyfishingwingshootingexpo.com

İsparmaça

YAYIN TARİHİ 2007-11-21
DOSYA BOYUTU 11,28
ISBN 6055994099
DİL TÜRK
YAZAR Alper Kaan Bilir
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İsparmaça PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Alper Kaan Bilir. Okumak İsparmaça çevrimiçi şimdi çok kolay!

İmparatorluklar doğar, imparatorluklar ölür. Geriye ehramlar, mezarlar, türbeler ve efsaneler kalır.Mabetlerin hangi ruh ve ilhamla ortaya konulduğu, yüz binlerin neden gaza etmiş olduğu, korsanın kudretliye nasıl meydan okuduğu anımsanmaz. Eyaletler kendi yollarına gider, kendi tarihini yazar; yaşananlar, tenasüh eden ruhun ölümden evvelki günleri gibi, ana vatanda kalanların hatırından silinir. Lakin halk bilmeden hisseder... Böyledir tarih sahibi olmak; ardında batan güneş, önündeki yola kapkara, uzun mu uzun bir gölge düşürür.Yedi denizde kim gezdiyse, haksızla kim cenk ettiyse, ganimete kim konduysa, Cezayir’de kim kaldıysa, Reis’leri kim sayarsa, binbir Bahir yetiştiren bu toprakta eskileri kim anarsa hepsine selam olsunAlper Kaan Bilir, Isparmaça romanı ile tarihin görülmemiş hesaplarını yeniden insanlığın gündemine getiriyor. Bahir Reis’in dramı sadece Osmanlı’dan arta kalan hesapları sorgulamıyor, bugüne de yol arkadaşlığı yapıyor.Isparmaça, sürükleyici bir tarihî roman olmanın yanında, okuyucusunu âdeta tarihin içinde yeniden konumlandıran kurgusuyla Alper Kaan Bilir’e hak ettiği ünü kazandıracak.Elips Kitap, bu genç yazarımızı edebiyat ortamına iftiharla ve heyecanla takdim ediyor.

... terimleri çevir ve farklı aksanlarda sesli dinleme ... Isparmaça - Ekşi Sözlük ... . fouled hawse isparmaça ne demek. "isparmaça" teriminin İngilizce Türkçe Sözlükte anlamları : 2 sonuç. Kategori. Bu sayfada Isparmaça nedir Isparmaça ne demek Isparmaça ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Isparmaça Isparmaça kısaca anlamı, tanımı: Deniz : Bu su kütlesinin belirli bir parçası. Geniş alan. temizle. Ara. T.C. ısparta valiliği. Valilikler. T.C. ısparta ... Isparmaça Nedir Ne Demek Isparmaça Hakkında Bilgiler ... . T.C. ısparta valiliği. Valilikler. T.C. ısparta valiliği. Tıklayın ve isparmaça kelimesinin Osmanlıca - Türkçe sözlükte anlamını okuyun. ısparmaca Deniz içinde birkaç zincirin birbirine karışması. İsparmaça. İsparmaça. Deniz içindeki iki veya diğer gemilere ait zincirlerin birbirine dolaşması. ısparmaça ne demek? Deniz iç...