flyfishingwingshootingexpo.com

İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık

YAYIN TARİHİ 2010-06-21
DOSYA BOYUTU 5,83
ISBN 9759139506
DİL TÜRK
YAZAR Dr. İshak Emin Aktepe
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Dr. İshak Emin Aktepe. Okumak İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık çevrimiçi şimdi çok kolay!

Günümüz insanı, ihtiyaçlarını karşılamak için gereksinim duyduğu finansmanı daha çok faizli bankalardan faiz ödeme taahhüdüyle aldığı borçla karşılamakta; bunun faizsiz alternatifi olup olmadığını ise genelde düşünmemektedir. Pek çok insan ise faizsiz bir finansmanın olabileceğini temelden reddetmektedir.Faiz, İslamiyet’te kesin bir dille yasaklanmıştır. Bununla birlikte pek çok faizsiz finansman yolunun kullanımına izin verilmiştir. Dolayısıyla gereksinimlerini temin etmek zorunda olan bir kısım Müslümanlar, İslam tarihi boyunca bu faizsiz finansman yollarının kullanmışlardır. Faizsiz borç, mal ödünç vermek, kiralama, ortaklık, taksitli alım satım, selem, istisna’ vs. gibi akidler en çok kullanılan faizsiz finansman yollarıdır.Yaklaşık 40 yıldır dünya üzerinde varlık gösteren faizsiz bankalar İslamiyet’te meşru görülen faizsiz finansma yollarının kurumsal bir kimlik dahilinde uygulama iddiasındadırlar. Ortaklık yoluyla fon toplamaya ve bu fonu murâbaha (peşin alım taksitle satım) yoluyla işletmeye çalışmışdırlar. Ancak bu işlemlerini yaparken pek çok kesimden farklı gerekçelerle tenkidler almaktadırlar. Kredi kartı modern bir ödeme ve finansman aracıdır. Modern ekonomik hayatın önemli bir enstirümanı haline gelmiştir. Doğal olarak İslam hukukçuları da kredi kartı olgusunu her açıdan değerlendirmeye tabi tutmuşlardır.Ekonomik hayatın önemli bir meselesi de borçların vadesinde ödenmemesidir. Erken dönemlerden itibaren İslam hukukçularının bu olgu üzerinde durdukları; pek çok çağdaş İslam aliminin de meseleyi ele aldığı görülmektedir.

...ktepe tarafından kaleme alınan bu eserde, İslam Hukuk Sistemi çerçevesinde finansman ve bankacılığın nasıl olduğu, nasıl olması gerektiği ayrıntılarıyla ortaya konuyor ... Finansman ve Bankacılık (İslam Hukuku Çerçevesinde) - İshak... ... ... Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık. Yedirenk Kitapları. 5.21. 4.54 TL. Dr. İshak Emin Aktepe tarafından kaleme alınan bu eserde, İslam Hukuk Sistemi çerçevesinde finansman ve bankacılığın nasıl olduğu, nasıl olması gerektiği ayrıntılarıyla ortaya... Alış-Veriş Listeme Ekle. İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık. Doğal olarak İslam hukukçuları da kredi kartı olgusunu her açıdan değerlendirmeye tabi t ... İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık | bkmkitap.com ... ... Alış-Veriş Listeme Ekle. İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık. Doğal olarak İslam hukukçuları da kredi kartı olgusunu her açıdan değerlendirmeye tabi tutmuşlardır. İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık En Uygun Fiyatlarla Kitapefendi ile kapınıza kadar geliyor. İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık. Liste fiyatı: 6.94 TL. Dolayısıyla gereksinimlerini temin etmek zorunda olan bir kısım Müslümanlar İslam tarihi boyunca bu faizsiz finansman yollarının kullanmışlardır. Kredi kartı modern bir ödeme ve finansman aracıdır. Dolayısıyla gereksinimlerini temin etmek zorunda olan bir kısım Müslümanlar İslam tarihi boyunca bu faizsiz finansman yollarının kullanmışlardır. Kredi kartı modern bir ödeme ve finansman aracıdır. Dr. İshak Emin Aktepe tarafından kaleme alınan bu eserde, İslam Hukuk Sistemi çerçevesinde finansman ve bankacılığın nasıl olduğu, nasıl olması gerektiği ayrıntılarıyla ortaya konuyor... Mesela bu yazımızda yazar Dr. İshak Emin Aktepe kitapları arasında yer alan İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Online Ekitap Sitesi. 20 Haziran 2017 Salı. Home / Unlabelled / İslam Hukuku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık Yazar: İshak Emin Aktepe İslam İslam Hukuku. Tags. Related Posts...