flyfishingwingshootingexpo.com

Sabır ve Rıza

YAYIN TARİHİ 2011-01-31
DOSYA BOYUTU 6,54
ISBN 6055457082
DİL TÜRK
YAZAR Abdullah El-Muncebi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sabır ve Rıza PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Abdullah El-Muncebi. Okumak Sabır ve Rıza çevrimiçi şimdi çok kolay!

Musibetler, tüm türleriyle ölüm ve hayatın şekillenmesinden kaynaklanan çeşitli belalar, haliyle elem verici ve incitici bir hal olup, kaygı verici ve sıkıcıdırlar. Musibete duçar olan kimseler hakkında birçok hadis nakledilmiş, evliya ve enbiya da bu hususta çokça sözler söylemiştir. Musibeti bir sevap vesilesi kabul edip, böylece sabra sarılan kimsenin cennetlerle müjdelendiği bilinen bir gerçektir. Bu hususta seleften bazı salih kimseler: “Dünyalık musibetler olmamış olsaydı, biz kıyamete müflis, eli boş olarak varacaktık.” demişlerdir.Bu kitap içerik itibariyle; hayatında mal, can ve evlat kaybetmek gibi musibetlere müptela olan her Müslüman için bir teselli kaynağı mesabesindedir. Müellif eserinde, mevzua göre örnek ayet ve Resûlullah’ın (s.a.v.) hadislerini işleyerek, yerine göre açıklamasını vermek suretiyle de içerdiği fıkhî kural ve örnek vaizleri oldukça kolay ve çarpıcı bir üslupla işlemiştir. Yazar yine eserinde konuları birçok insanın rahatlıkla anlayabileceği bir izah tarzıyla kaleme almıştır.

...dugu) sorulunca Peygamber'imiz «îmân sabir ve cömertliktir» diye cevap buyurdu ... MUSİBETLERE KARŞI SABIR, RIZÂ VE TESLİMİYET | İslam ve İhsan ... . 38.40 TL. Musibete duçar olan kimseler hakkında birçok hadis nakledilmiş, evliya ve enbiya da bu hususta çokça sözler söylemiştir. Musibeti bir sevap vesilesi kabul edip, böylece sabra sarılan... Abdullah El-Muncebi. "O sabredenler, kendilerine bir bela geldiği zaman; biz Allah'ın kullarıyız ve biz ona döneceğiz derler. İşte Rablerinden bağışlamalar ve rahmet hep onlarındır. Musibete duçar ol ... Sabır Şükür Ve Rıza | Oyun Forum Turkmmo ... . İşte Rablerinden bağışlamalar ve rahmet hep onlarındır. Musibete duçar olan kimseler hakkında birçok hadis nakledilmiş, evliya ve enbiya da bu hususta çokça sözler söylemiştir. Musibeti bir sevap vesilesi kabul edip, böylece sabra sarılan kimsenin cennetlerle... 40.80 TL. Musibete duçar olan kimseler hakkında birçok hadis nakledilmiş, evliya ve enbiya da bu hususta çokça sözler söylemiştir. Musibeti bir sevap vesilesi kabul edip, böylece sabra sarılan......