flyfishingwingshootingexpo.com

Kentin Alevileri

YAYIN TARİHİ 2005-05-20
DOSYA BOYUTU 6,87
ISBN 9756403551
DİL TÜRK
YAZAR Nail Yılmaz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kentin Alevileri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Nail Yılmaz. Okumak Kentin Alevileri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Aleviilik, inanç sistemlerinin tesiriyle Selçuklu'dan Osmanlı'ya kadar uzanan süreçte merkezden uzak ve merkeze muhalif bir çevre hareketi olarak gelişmiştir. Ancak Cumhuriyet dönemi ile birlikte merkezi iktidara karşı muhalif tutumlarını terk ederek devletle iyi ilişkiler kurmaya çalışan Aleviler, çevreden merkeze yönelmişler, Sünnilerin ekonomik, kültürel ve siyasal alanlardaki iktidarına ortak olamaya başlamışlardır. 1950'li yılardan sonra artarak devam eden kentleşme hareketi ise bu süreci daha da hızlandırmış; Alevilerin yeni özellikler kazanmasına neden olmuştur.Alevi toplum kesimlerini geleneksel yapılarında meydana gelen değişimleri orataya çıkarmaya çalışan bu eserde; Alevilerin ekonomik, mesleki ve öğrenim durumları, dinsel açıdan (din, mezhep, tarikat, vs.) kendilerini tanımlama biçimleri, inançlarına bağlılık düzeyleri, Alisiz Alevilik hakkındaki düşünceleri, Dedelik kurumu etrafındaki değerlendirmeleri, Cemevlerinin ibadethane olup olmadığı hakkındaki yorumları, Sünni kesimle olan meseleleri, devlete ve devlet kurumlarına bakışları, siyasi tercihleri, Diyanet İşleri Başkanlığı hakkındaki tutumları gibi pek çok mesele Reşadiye-İkitelli ölçeğinde teorik ve ampirik verilere dayandırılarak bilimsel açıdan ele alınmaktadır.

...tin Alevileri. %40. 30,00 TL. 1950'li yılardan sonra artarak devam eden kentleşme hareketi ise bu süreci daha da hızlandırmış; Alevilerin yeni özellikler kazanmasına neden olmuştur ... Kentin Alevileri - Nail Yılmaz | Kitapaktif.com ... .Alevi toplum... Nail Yılmaz. Alevilik, inanç sistemlerinin tesiriyle Selçuklu'dan Osmanlı'ya kadar uzanan süreçte merkezden uzak ve merkeze muhalif bir çevre hareketi olarak gelişmiştir. 10.50 TL. 1950'li yıllardan sonra artarak devam eden kentleşme hareketi ise bu süreci daha da hızlandırmış; Alevilerin yeni özellikler kazanmasına neden olmuştur. Kentin Alevileri. Yayınevi: Kitabevi Yayınları. Alevi toplum kesimlerinin geleneksel yapılarında meydana gelen değişimleri ortaya çıkarmaya çalışan bu eserde ; Alevilerin ekono ... Kentin Alevileri - Nail Yılmaz | kitapyurdu.com ... . Kentin Alevileri. Yayınevi: Kitabevi Yayınları. Alevi toplum kesimlerinin geleneksel yapılarında meydana gelen değişimleri ortaya çıkarmaya çalışan bu eserde ; Alevilerin ekonomik, mesleki ve... Kentin Alevileri - Nail Yılmaz. Kitabevi Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 160 Puan. Önsöz Yayıncılık Irak'ta Mezhep Çatışmaları Arasında Aleviler ve Bektaşiler - Ahmet Taşğın. Kentin Alevileri kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. NAİL YILMAZ kitapları ve KİTABEVİ baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Kentin Alevileri. Yeni. Ücretsiz Kargo. 1950'li yıllardan sonra artarak devam eden kentleşme hareketi ise bu süreci daha da hızlandırmış; Alevilerin yeni özellikler kazanmasına neden olmuştur. Kentin Alevileri. Yazar : Nail Yılmaz Yayınevi : Kitabevi Yayınları Bu kategorideki tüm ürünler. ... Alevi toplum kesimlerinin geleneksel yapıla...