flyfishingwingshootingexpo.com

Değişim Sürecinde AK Parti ve Müslümanlar

YAYIN TARİHİ 2007-06-01
DOSYA BOYUTU 8,39
ISBN 9758507399
DİL TÜRK
YAZAR Rıdvan Kaya
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Değişim Sürecinde AK Parti ve Müslümanlar PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Rıdvan Kaya. Okumak Değişim Sürecinde AK Parti ve Müslümanlar çevrimiçi şimdi çok kolay!

AK Parti'nin "merkeze doğru yolculuğu" devam etmekte olan bir süreç. Bizi ise AK Parti'nin bu yolculuğundan ziyade, bu süreçte AK Parti ile birlikte merkeze taşınan "İslamcılık" olgusu ilgilendirmekte. Aslında bu süreçte "İslamcılık" olarak adlan¬dırılan şeyin çok genel ve içi doldurulmamış bir tanımlamadan ibaret olduğunu da hatırlatmak gerekir. Net tanımlanmış, somut bir siyasi-ideolojik kimlik ve buna istinat eden kuşatıcı bir hatt-ı hareketin varlığından söz etmek zaten kolay değildi. Bu yüzden AK Parti'nin yaptığının bir siyasi-ideolojik kimlik olarak "İslamcılık" olgusunu dönüştürmekten çok; olsa olsa birtakım İslami hassasiyetlerin içini boşaltmak olduğunu söylemek daha doğru olacaktır. Yine de Türkiye siyasetinde etkin bir konumda bulunduğu son beş yıllık zaman zarfında, temsil ettiği siyasi-ideolojik kimliği ve toplum tasavvuruyla AK Parti'nin, "İslami kesim" içinde azımsanamayacak boyutlarda bir dönüşüme, daha açıkçası yozlaşmaya yol açtığı ise görmezden gelinemeyecek bir gerçektir.Bu kitapta, söz konusu dönem içinde AK Parti üzerinden Türkiye siyasetinde yaşanan gelişmeler ve bunların Müslümanlara yansımaları ele alınmaktadır. Daha önce Haksöz dergisinin muhtelif sayılarında yayınlanan yazıların derlenmesinden oluşan bu çalışmada genel hatlarıyla AK Parti'nin kendisine biçtiği kimlik ve misyon; statüko güçleriyle uzlaşma ve çelişmeleri; bu çerçevede siyasi icraatları; kitleler bazında ve daha özelde de İslami kesimde meydana getirdiği beklentiler ve hayal kırıklıkları dönemin güncel gelişmeleri bağlamında tartışılmaktadır.

...nın bir siyasi-ideolojik kimlik olarak "İslamcılık" olgusunu dönüştürmekten çok; olsa olsa birtakım İslami hassasiyetlerin içini boşaltmak olduğunu söylemek daha doğru olacaktır ... Değişim Sürecinde Ak Parti ve Müslümanlar Rıdvan Kaya ... . %37. Malik Bin Nebi'ye Göre Toplumsal Değişim. Ali Kureyşi. Ekin Yayınları - İstanbul. Rıdvan Kaya. AK Parti'nin "merkeze doğru yolculuğu" devam etmekte olan bir süreç. Bizi ise AK Parti'nin bu yolculuğundan ziyade... Değişim Sürecinde AK Parti ve Müslümanlar. Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Ürün Adı: Değişim Sürecinde AK Parti ve Müslümanlar. Mağaza: TveT. Kürt Sorunu ... Değişim Sürecinde AK Parti ve Müslümanlar ... ... Değişim Sürecinde AK Parti ve Müslümanlar. Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Ürün Adı: Değişim Sürecinde AK Parti ve Müslümanlar. Mağaza: TveT. Kürt Sorunu ve Müslümanlar. kolektif. Ekin Yayı...