flyfishingwingshootingexpo.com

Koca Ren

YAYIN TARİHİ 2018-08-29
DOSYA BOYUTU 7,9
ISBN 9750404702
DİL TÜRK
YAZAR Fakir Baykurt
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Koca Ren PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fakir Baykurt. Okumak Koca Ren çevrimiçi şimdi çok kolay!

Almanya’da bir işçi çocuğudur Adem. Daha on dördünde dertlerin altında ezilmiş, güzel gözlü bir delikanlıdır. Memleket özlemi, daha doğrusu, memlekette kalan sevdiklerinin özlemi yakar yüreğini. En çok da darağacına gönderilmek istenen, siyasi suçlu Adnan Abi’si için yanar. Yetmezmiş gibi, okulda da işler iyi değildir. Ne öğretmeni sever onu, ne de sıra arkadaşı Melanie. Memleketteki o zehir gibi çocuk gitmiş, yerine zayıfları inci gibi dizen Adem gelmiştir.İçine kapanır günbegün. Biraz açılsın, sosyalleşsin diye, babası onu Kenan isminde bir hemşerisinin yanına katar. Sağlam pabuç değildir bu genç adam. Zaten Adem de ondan pek hoşlanmaz. Ama Kenan’ın kendisiyle birlikte uçuruma sürüklediği kederli güzel Gül ile vicdanlı bir genç olan Cemal’e hemen ısınır içi. Günler işte böyle gelip geçerken, dertlerini paylaştığı tek bir dostu vardır Adem’in: Ren Nehri. Fırsat buldukça kıyısında uzun uzun yürüyüp, içinde ne var ne yoksa döker nehre. Bir gün mutluluklarını da paylaşabilmek umuduyla…Fakir Baykurt Almanya’da kaleme aldığı Duisburg üçlemesinin bu ikinci kitabında, dizinin diğer romanları Yüksek Fırınlar ve Yarım Ekmek de olduğu gibi yine işçi ailelerinin sorunlarına değiniyor. Ancak bu kez sorunları, yine o her zamanki sahici, sıcak ve buruk bir tat bırakan üslubuyla, ikinci kuşağın gözünden anlatıyor.

...a Ren, Fakir Baykurt. Sayfa 19 - Havaalanı ... KOCA REN Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ... . 1. Fakir Baykurt'un Almanya'da kaleme aldığı Duisburg üçlemisinin ikinc kitabı Koca Ren'in ilk basımı 1986 yılında yapıldı. Üçlemenin diğer kitapları: Yüksek Fırınlar (1983), Yarım Ekmek (1997). 32.20 TL. Günler işte böyle gelip geçerken dertlerini paylaştığı tek bir dostu vardır Adem'in: Ren Nehri. Fırsat buldukça kıyısında uzun uzun yürüyüp içinde ne var ne yoksa döker nehre. Fakir Baykurt. Almanya'da bir işçi çoc ... Koca Ren - Ekşi Sözlük ... . Fakir Baykurt. Almanya'da bir işçi çocuğudur Adem. Daha on dördünde dertlerin altında ezilmiş, güzel gözlü bir delikanlıdır. Memleket özlemi, daha doğrusu... Fakir Baykurt. Almanya'da bir işçi çocuğudur Adem. Daha on dördünde dertlerin altında ezilmiş, güzel gözlü bir delikanlıdır. Memleket özlemi, daha doğrusu... adlı eseri basılır. Kopenhag'ta Dünya Barış Kongresi'ne katılır aynı yıl Koca Ren basılır. Noel Baba da ren geyiklerinin çektiği uçan kızağını hediyelerle doldurur ve evlere bacalardan. Koca Ren, Fakir Bay...