flyfishingwingshootingexpo.com

Polisiye RomanFelsefi Bir İnceleme

YAYIN TARİHİ 2019-10-04
DOSYA BOYUTU 10,95
ISBN 6053161721
DİL TÜRK
YAZAR Siegfried Kracauer
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Polisiye RomanFelsefi Bir İnceleme PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Siegfried Kracauer. Okumak Polisiye RomanFelsefi Bir İnceleme çevrimiçi şimdi çok kolay!

Polisiye roman kurmacadan mı ibarettir? Ortaya çıktığı toplum ve uygarlıkla nasıl bir ilişkisi vardır? Polisiye romanda dedektif her şeyi nasıl biliyor? Polis ve dedektifin toplum içinde temsil ettiği konum nedir? Peki ya suçun ve suçlunun? Daha önce Kitle Süsü, Film Teorisi ve Tarih: Sondan Bir Önceki Şeyler kitaplarını yayımladığımız Kracauer’in Polisiye Roman’ı bu türle ilgili ilk önemli çalışmalardan biri. 1922-1925 arasında yazdığı ve 1933’te Almanya’dan göç ederken yanına aldığı, ancak 1950’de dosyaları içinden bulup çıkarabildiği bu kitap, Georg Lukács’ın Roman Kuramı’nın ve Søren Kierkegaard’un felsefesinin izinden giderek edebi bir türün toplumsal içeriğini ortaya çıkarmaya çalışıyor.Edebiyat eleştirisi ile felsefenin kavuştuğu alanda keşfe çıkmak isteyenler için. 

...d Kracauer. Polisiye roman kurmacadan mı ibarettir? Ortaya çıktığı toplum ve uygarlıkla nasıl bir ilişkisi vardır? Polisiye romanda dedektif her şeyi nasıl biliyor? 14 ... Polisiye Roman & Felsefi Bir İnceleme - icerik.xyz ... .40 TL. Daha önce Kitle Süsü, Film Teorisi ve Tarih: Sondan Bir Önceki Şeyler kitaplarını yayımladığımız Kracauer'in Polisiye Roman'ı bu türle ilgili ilk önemli çalışmalardan biri. Ahmet Ümit in roman anlayışını açıkladıktan sonra, polisiye roman kurgularını ve romanlarında yer alan polisiye unsurları inceledim. sonlarına doğru Fransa da ortaya çıkan felsefi bir akımdır. ... Polisiye Roman - Felsefi Bir İnceleme Siegfried Kracauer ... . sonlarına doğru Fransa da ortaya çıkan felsefi bir akımdır....