flyfishingwingshootingexpo.com

Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde

YAYIN TARİHİ 2020-02-10
DOSYA BOYUTU 5,87
ISBN 6058029316
DİL TÜRK
YAZAR HomerDavenport
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır HomerDavenport. Okumak Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde çevrimiçi şimdi çok kolay!

Homer Davenport, 1867-1912 yılları arasında yaşamış Amerikalı bir karikatürist.Aynı zamanda çocukluğundan beri Arap atlarına hayran bir çiftlik sahibi. Bu sevdası onu eşsiz bir maceraya sürüklüyor. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid’den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. İki arkadaşı ile birlikte Amerika’dan yola çıkıp İstanbul’a geliyor. Bir selamlık merasiminde II. Abdülhamid’i görüyor ve yine ilk defa gizlice onun karikatürünü çiziyor. Sonra Arap atının vatanı Suriye çöllerine gidiyor. Her fırsatta övgüyle bahsettiği ve sonunda kardeşlik yemini ettiği bedeviler prensi Ahmed Hafız’ın yardımlarıyla bedevilerden safkan aygır ve kısraklar temin ederek ülkesine götürüyor. Arap atının adını duymamış olsanız bile Osmanlı coğrafyasıyla ilgili birçok ilginç ayrıntının yer aldığı bu fantastik çöl hikâyesini keyifle okuyacaksınız.

...raklarından asil Arap kısrakları... Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II ... Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde ... . Abdülhamid`den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. 22 TL. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. Kargo dahil en ucuz16,72 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Sultan'ın İarde'siy ... Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde - Ekşi Sözlük ... . Kargo dahil en ucuz16,72 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Sultan'ın İarde'siyle Asil Atların Peşinde. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 2 adetSon güncelleme... Alış-Veriş Listeme Ekle. Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor....