flyfishingwingshootingexpo.com

Ahlak, Tanrı ve YasaDin-Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğal Yasa Teorileri

YAYIN TARİHİ 2019-04-01
DOSYA BOYUTU 5,46
ISBN 6053263869
DİL TÜRK
YAZAR Mustafa Çakmak
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Ahlak, Tanrı ve YasaDin-Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğal Yasa Teorileri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mustafa Çakmak. Okumak Ahlak, Tanrı ve YasaDin-Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğal Yasa Teorileri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bir eylem, ahlâkî bir değer taşıdığı için mi Tanrı tarafından emredilmiştir, yoksa Tanrı tarafından emredildiği için mi ahlâkî bir değer taşır? Antik dönemde Sokrates ve Euthyphron arasındaki diyaloğun en kritik parçası olan bu dilemma, ahlâkî olanla ilahî olan arasındaki ilişkiye dair kadim bir tartışmayı ifade etmektedir. Dilemmanın birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahî emirlere verilmektedir. Ortaçağda İbrahimî dinlerin etkisi altında bir dönüşüm yaşayan bu dilemma, modern dönemdeki ahlâk felsefesi tartışmalarının da önemli bir parçası olmayı başarmıştır. Eser, bu tartışmalar bağlamında ahlâkın Tanrıyla ilişkisini ve insan doğasında nasıl yerleşik hale gelebildiği sorularını kendine konu edinmektedir.

...inci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahi emirlere verilmektedir ... Ahlak Tanrı ve Yasa; Din - Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve... ... . Dilemmanın birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahi emirlere verilmektedir. Ürün Sepetinize Eklendi! Ahlak Tanrı ve Yasa. 20,30 TL. 736128 Ahlak Tanrı ve Yasa Din - Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğan Yasa Teorileri ...bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahi emirlere verilmektedir. 18.85 TL. Dilemmanın birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol i ... Ahlak, Tanrı ve Yasa & Din-Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve... ... . 18.85 TL. Dilemmanın birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahi emirlere verilmektedir. Ortaçağda İbrahimi dinlerin etkisi altında bir dönüşüm yaşayan bu dilemma... ...mi Tanrı tarafından emredilmiştir, yoksa Tanrı tarafından emredildiği için mi ahlaki bir değer taşır? birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahi emirlere verilmektedir. Antik dönemde Sokrates ve Euthyphron arasındaki diyaloğun en kritik parçası olan bu dilemma ahlâkî olanla il. Ahlak, Tanrı ve Yasa Din-Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğal Yasa Teorileri....