flyfishingwingshootingexpo.com

Döl Bereketi

YAYIN TARİHİ 2020-03-31
DOSYA BOYUTU 7,37
ISBN 6051723105
DİL TÜRK
YAZAR Emile Zola
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Döl Bereketi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Emile Zola. Okumak Döl Bereketi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Emile Zola yaşamının son döneminde dört kitaptan oluşan yeni bir dizi üzerinde çalışmaya başlar. Dört İncil adını verdiği bu dizi yazarın son eseri olacaktır. İlk üç kitap olan Döl Bereketi, Emek ve Gerçek yayımlanır, fakat Zola dördüncü kitap olarak tasarladığı Adalet’i bitiremeden hayata gözlerini yumar.Zola, Dört İncil dizisini “tüm eserinin doğal sonucu” olarak nitelemiştir. Önceki romanlarından farklı bir üslupla kaleme aldığı Döl Bereketi’nde, doğurganlığı teşvik eden ve doğurganlığın sınırlanmasına karşı çıkan tezlerini çeşitli insan ve aile tabloları çizerek savunur. Doğum kontrolünü, kürtajı, Fransa’da o dönem çok yaygın olan sütninelik uygulamasını, çocuk esirgeme kurumlarını tartışır. Verimli bir yaşama dair düşüncelerini okurlarıyla paylaşır.Edebî niteliğinden çok savunduğu tezlerle öne çıkan roman Sigmund Freud’un da dikkatini çekmiş ve Freud, Döl Bereketi’ni okuduğu en ilginç eserler arasında saymıştır.Yordam Edebiyat Zola’nın tartışma yaratan bu romanını Hamdi Varoğlu’nun yetkin çevirisiyle sunuyor.

...bı okuyanlar ve Döl Bereketi - 1 kitabına benzeyen kitaplar ... Emile Zola - Döl Bereketi 2 - Eski Kitaplarım - Eskiden Günümüze... ... . Adı: Döl Bereketi - 1. Yazar Emile Zola. Emile Zola yaşamının son döneminde dört kitaptan oluşan yeni bir dizi üzerinde çalışmaya başlar. Dört İncil adını verdiği bu dizi yazarın son eseri olacaktır. "Döl Bereketi". için 252 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 2,89 TL. Sepete Ekle. Döl Bereketi ( 2. Cilt ). E. Zola. Ani ve kuvvetli bir hareketle, Norine'in o zamana kadar karn ... Döl Bereketi - Ekşi Sözlük ... . Ani ve kuvvetli bir hareketle, Norine'in o zamana kadar karnını saklamasını sağlayan o uzun iş gömleğini yakalamıştı; sonra dövüş esnasında meydana gelen bir yırtığa elini soktu ve kumaşı boydan... 8.99 TL. Döl Bereketi, Emıla Zola, 63737, Amfora Yayınları, Edebiyat Roman Öykü. Tüm siparişleriniz 2 iş günü içerisinde İstanbul depomuzdan gönderimi yapılır. Kargo dahil en ucuz30,00 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Döl Bereketi. Döl Bereketi. 200 TL ve ...