flyfishingwingshootingexpo.com

İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları

YAYIN TARİHİ 2020-01-06
DOSYA BOYUTU 6,24
ISBN 6057596376
DİL TÜRK
YAZAR Cemil Hakyemez
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Cemil Hakyemez. Okumak İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları çevrimiçi şimdi çok kolay!

İmamiyye Şiası, Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Oluşum süreci dikkate alındığında, onun daha ziyade iktidar karşıtı gruplar içerisinde teşekkül eden siyasi ve itikadi bir mezhep olduğu görülür. Bu durum, İmamiyye’nin süreç içerisinde muhalif bir karaktere bürünmesine yol açmıştır. Bundan dolayı da Müslümanlar içerisinde protest veyeraltı yaşam biçimlerinin karakterini üzerinde toplayan muhalif söylemin en önemli temsilcilerinden biri olmuştur. Zaman içerisinde üretmiş olduğu masumiyet, takiyye, ric’at, gaybet ve mehdi gibi kavramlarla, karşıtlık üzerine kurulmuş özel bir kimlik inşa etmiştir. Sonraki dönemlerde her ne kadar iktidar olma deneyimi elde etmiş olsa da, bir itikat olarak literatürüne yer etmiş bu fikirlerden sıyrılıp yeni bir kimlik inşa etme başarısını henüz tam olarak gösterememiştir.

... gruplar içerisinde teşekkül eden siyasi ve ... İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları - Cemil Hakyemez - Kitap... ... ... Cemil Hakyemez. Kitap Tanıtımı. İmamiyye Şiası, Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Oluşum süreci dikkate alındığında... İmamiyye Şiası Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Bu durum İmamiyye'nin süreç içerisinde muhalif bir karaktere bürünmesine yol açmıştır. Diğer kategorisinde yer alan Cemil Hakyemez ... İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları | bkmkitap.com ... . Diğer kategorisinde yer alan Cemil Hakyemez - İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Cemil Hakyemez. İmamiyye Şiası, Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Oluşum süreci dikkate alındığında......