flyfishingwingshootingexpo.com

Hz. Cafer bin Ebi Talib (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 18)

YAYIN TARİHİ 2020-02-13
DOSYA BOYUTU 4,4
ISBN 9754739619
DİL TÜRK
YAZAR ÖmerAras
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Hz. Cafer bin Ebi Talib (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 18) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır ÖmerAras. Okumak Hz. Cafer bin Ebi Talib (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 18) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Sahabeyi tanımak, Hz. Peygamber’i, yaşantısını, mücadelesini, tebliğini, davasını, yöntemini, sünnetini, kendisinden sonraki hâdiseleri, fetihleri ve hatta Mekke’yi Medine’yi tanımak demektir. Bu nedenle Hz. Peygamber’in arkadaşlarının hayatını okumak, klasik anlamda biyografi okumaktan çok daha öte bir içeriğe sahiptir. Nitekim Allah, Ahzap suresi 21. ayette inananlar için Elçisi’ni ''en güzel örnek'' olarak gösterirken ilk muhatapları bu ilahî tavsiyenin âdeta sağlaması olmuşlar; onun (sas) rehberliğinde “insanlar için çıkartılmış iyiliği emreden kötülüğü yasaklayan en hayırlı topluluk” haline gelmişlerdir. “Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi” Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel tartışmalardan uzak, sade, ilk kaynaklara dayalı, sahih bilgiler üzerine kurulmuş kitaplarla tanıtmaktır. Bunun için de kitapların hacimleri ve içerikleri sınırlı tutulmuş, anlaşılır bir dil kullanmaya ayrıca özen gösterilmiştir.

...ardeşi olup ondan on yaş büyüktü. "Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi" Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel tartışmalardan ... Hz. Cafer Bin Ebi Talib Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi/18 ... ... Ana sayfa/KÜLTÜR/İslam/Biyografi - Otobiyografi/Hz. Cafer bin Ebi Talib - Peygamberimizin "Peygamberimizin İzinde 40 Sahabi" Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına... 8.64 TL. "Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi" Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel... "Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi" Pr ... Hz. Cafer Bin Ebi Talib (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 18)... ... ... 8.64 TL. "Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi" Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel... "Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi" Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel tartışmalardan... Sahabeyi tanimak, Hz. Peygamber'i, yasantisini, mücadelesini, tebligini, davasini, yöntemini, sünnetini, kendisinden sonraki hâdiseleri, fetihleri ve hatta Mekke'yi Medine'yi tanimak demektir. Bu nedenle Hz. "Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi" Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel tartışmalardan......